Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedésre valami házi...

Székrekedésre valami házi praktika? Többi lent

Figyelt kérdés
Már elég régóta szenvedek abban, hogy iszonyat nehezen tudom elvégezni a nagy dolgom. Görcsös fájdalmat érzek a hasam bal oldalában és nem megy a székletürítés. Amikor a wcn vagyok nagyon küszködök a fájdalommal, hiába minden erőmmel próbálkozok és nem megy. Aztán néha pár napra helyreáll és pár nap után megint kezdődik minden elölről.Orvoshoz nem akarok menni, mert úgy érzem először a házi praktikát választom, s csak akkor megyek el ha nem válik be a házi gyógyszer. Ajánlanátok valamit erre?

2018. febr. 26. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármennyire is nem akarsz orvoshoz menni, ha ez hosszú ideje fennáll és folyton előjön, jobb lenne rendesen kezelni a dolgot. Főleg, hogy görcsös fájdalmat is érzel, ez már azért komolyabbnak hangzik.

De hogy a kérdésre is válaszoljak. Gyors segítség lehet az aszalt szilva, aszalt barack fogyasztása, szilvalekvár, füge. Vagy én ha megiszok reggelente egy pohár langyos vizet egy fél citrom levével, nekem az például gyorsan beindítja a bélmozgásokat.

Alapvetően meg jó lenne, ha teljes kiőrlésű gabonákat ennél, zabpelyhet, sok gyümölcsöt, zöldséget és rengeteg folyadékot innál, kevesebb zsíros ételt ennél.

2018. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ricinusolaj. Gyógyszertárban kapható.

Fél vagy 1 evőkanállak beveszed és 1-2 órán belül hat.

2018. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet idült vakbélgyulladás, rögtön menj orvoshoz!
2018. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 maja51 válasza:
Próbáld ki a zabpelyhet, aszald gyümölccsel,reggelente én tejbe szoktam beáztatni, lehet joghurtba, kefírbe is. Nekem bevált a lenmag egészbe beáztatni valamilyen folyadékba, én csak vízbe szoktam, pár órát hagyd állni, nyálkás lesz, de meg lehet inni! Igyál okvetlen sok folyadékot, az is segít! Az sem mindegy, hogyan ülsz a wc-n, olvass utána és próbáld ki!A fájdalmaid miatt is, okvetlen beszél orvossal!
2018. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!