Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tartott?

Meddig tartott?

Figyelt kérdés

A férjem alkoholista 2011. év óta, 49 éves. Azelőtt soha nem ivott.

Whiskyt + sört iszik mostanában, régebben sör + bor + időnként vagy rövid ideig huzamosabb ideig whisky vagy tequila.

Kisebb időszak (legutóbb kb. 4 hónap) alkoholmentesség, mindenki reménykedett, hogy na, végre sikerülhet letennie a poharat, de sajnos nem így lett.

Tagadja, hogy alkoholista, az az érvelése, hogy sok ember sörözget és ebben nincs semmi rossz. Hivatkozik a németekre, hogy milyen nagy korsóval isznak rendszeresen, továbbá, a sör egészséges (szerinte).

Additológusnál is járt már nem egyszer, de eddig mindig visszaesett az italozás bűvkörébe.

Tavaly nyáron egy nagyobb fokú lelki trauma érte, gyorsan leromlott az állapota, persze ivott is ismét, akkor az ügyeletes orvos, aki kijött hozzá a lakásra azt mondta, mielőbb fejezze be az ivást, mert a májműködése külső tapintás alapján egyértelműen rossz állapotban van. Vizenyős, nagy pocakja van, gyakran sárga a szeme fehérje.

Teljesen tanácstalan mindenki a családban és már azt is találgatják néha, vajon meddig "húzza", ha nem fogad szót és továbbra sem képes a pohárnak nemet mondani.

Szed a bipoláris depressziójára komoly gyógyszereket és ezekre ráiszik.

Másoknak milyen tapasztalata van ezen a téren? Milyen gyakorisággal ivott és milyen italokat az, akit végül sajnos az alkohol a sírba vitt?



2018. febr. 26. 18:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Amikor iszik, akkor hosszabb időn át naponta 2-3-4 doboz sör + egy üveg tequila. Amikor "lightosabb" az ivászat, napi 4-5-6 doboz sör. Korábban napi 3-4 üveg bor + 4-5-6 doboz sör.
2018. febr. 26. 18:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az a baj, hogy amíg ő nem látja be, hogy baj van, addig te semmit nem tudsz tenni. Az alkoholizmus egyébként ilyen. Apám egész fiatal kora óta ivott, aztán amikor én megszülettem és anyukám elköltözött velem, amikor másfél éves voltam, mivel állandóan cirkuszolt az alkoholtól, akkor megfogadta, hogy többé nem iszik. 11 évig valóban nem ivott. Egy kortyot sem. Aztán jöttek problémák, megváltozott az egészsége, a pénzügyi helyzet otthon, először csak ezt-azt ivott, aztán rendszeresen részeg volt minden áldott nap. 19 voltam, amikor elváltak a szüleim, jelenleg 30 éves vagyok már. Apám 65, és bár rossz az egészsége, de még húzza. Szóval ezt nem lehet tudni.
2018. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszerre nagyon veszélyes inni. Ennek kéne tudatosulnia benne. Bármikor rosszul lehet.
2018. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére nincs ilyen tapasztalatom.

De két tanács:

1. Mondd el a pszichiáterének, hogy mi a helyzet, hátha ő tud rá hatni valamennyire. (Amúgy nincs olyan, hogy bipoláris depresszió. Vagy bipoláris zavar, vagy mániás depresszió.)

2. Iratkozz fel itt:

[link]

Hasznos tanácsokat fogsz kapni teljesen díjmentesen. Csak arra vigyázz, hogy ne csak olvasd, hanem fogadd is meg őket.

2018. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A pszichiátere tud az alkoholizmusáról, de végülis mit tehet? Gondolom a gyógyszereit a betegsége miatt a férjemnek szednie kell, viszont mivel alkoholista is, csak szóval, tanácsokkal szolgálhat "uram, nem szabad ezekre a gyógyszerekre szeszes italt fogyasztani!"....

Olvastam, hogy Babits Mihály is ebben a betegségben szenvedett és 1906 - 1929 között ő is alkoholizált keményen.... :-(

2018. febr. 27. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki alkoholista az mindig tud okot rá hogy igyon, pont úgy mint a férjed. Az hogy nagy fokú trauma érte, az nem jelent semmit, az csak neki egyel több ok, kifogás hogy megtudja inni a napi adagját.

Nekem a húgom volt igy hogy meg mondta neki az orvos fejezze be az ivást mert nem lesz neki sok ideje.

Persze a húgom még kikérte magának , mégis mit képzel ez az orvos. Biztos a gyógyszerektől rossz a máj funkciója és a besárgulás is attól lehet.

Ő nem ivott ennyire pedig, csak mindig kevés rövidet hogy ne vegyék észre rajta (zugivó volt) , de mi azért láttuk , tudtuk hogy mi van. A mája vitte el.

2018. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!