Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alkoholizmusból kigyógyulta...

Az alkoholizmusból kigyógyultakat tényleg hajszál választja el a visszaeséstől?

Figyelt kérdés

Páromnak fiatal(abb) korában komoly alkoholproblémái voltak. Azt hittem sohase fog kigyógyulni, de egy betegségemnek "köszönhetően" összeszedte magát..

Azóta nem iszik viszont gyakran kísértéseknek van kitéve például a kollégái által.

Mikor megkérdeztem, hogy miért nem ivott azt válaszolta ha egyszer újra belekóstol képtelen lesz letenni, így is nagyon kívánja.

Aggódok érte hátha egyszer mégis ráveszik.. Akkor tényleg nagy lesz a baj? :/ Én nem vagyok ivós fajta, távol állnak tőlem a függőségek ezért keresek itt választ.

26/N párom 28.



2018. márc. 6. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Rávenni nem fogják 28 éves, ha inni akar inni fog. Ez fejben dől el nem a társaságon akikkel együtt van. Ha zavarná a pia akkor nem menne velük ilyen helyre.
2018. márc. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg nagy lesz a baj.

A környezetemől való tapasztalatok ezt bizonyítják.

2018. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor kerülje el az ilyen kollégákat, mert úgyis addig fogják mondani, cikizni hogy előbb utóbb inni fog.

A leirásodból az jön le hogy ő egy nagyon akarat gyenge ember, és amiért nem saját elhatározásból szokott le nagy a kisértés.

Mert a betegség az nem ugyan az mint amikor valaki erős akarat miatt leszokik. Ezt magamról is tudom. Én is alkesz voltam és csak saját magamtól tettem le. Nekem soha nem hiányzott azóta sem és ki merem jelenteni hogy nem is fogok soha egy kortyot sem inni.

De ehhez AKARAT kell.

2018. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!