Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lelki problémák testi betegség...

Lelki problémák testi betegségeket okozhatnak kérdés. Nektek van tapasztalatotok? Ki foglalkozik ezzel? Pszichológus?

Figyelt kérdés
Közeli családtagoktól 2 érdekes példát is hallottam, egy farokcsontos fájásos esetet és egy magasvérnyomásos esetet. Mindkét esetnél válás után megszűnt a gond. Na most nekem vannak gondjaim, főleg a szédülés az, ami a legjobban zavar. Voltam fül orr gégészeten, neurológián, kardiológián (kis szivritmuszavarom volt), szemészeten, belgyógyászaton és rejtély mi okozza. Így jutottam oda, hogy lelki oldalon is szétnéznék, de semmi gondról nem tudok, jól érzem magam.. Akkor ez is kizárható? Vagy van aki ért ehhez, külön szakirány, akármi? Vagy van valakinek egyéb ötlete mitől lehet még szédülni?
2018. márc. 11. 12:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy teljes vérképem volt, neurológián volt csak ami orvosnak nem tetszett, ami miatt koponya CT-re küldött, igaz szédülésgátlót szedtem, doki azt mondta lehet azért, szóval a CT az negatív lett. Fül orr gégész valami nagy dózisú b komplexet is szedetett velem, nem igazán használt.
2018. márc. 11. 12:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam ilyet, neten sok leírást lehet ezzel kapcsolatban találni. Szerintem pszichológust keress, de a legfontosabb, hogy a kiváltó okot megtaláld és kizárd az életedből.

Nekem például évekig fájt a gyomrom, minden ok nélkül. Amikor otthagytam azt a közösséget ahova szó szerint utáltam bemenni, egy hét alatt megoldódott minden problémám. Akkor olvastam először arról, hogy a lelki dolgok kihatnak a testre is.

2018. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hiszek benne,nekem szerintem a rengeteg elfojtás,anyukám iránt elfojtott düh,harag és egy fel nem dolgozott vetélés emléke miatt lett perforált vakbélgyulladásom.Érdemes pszichológust felkeresi ha a szervi okokat kizárták.
2018. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálok visszaemlékezni milyen változás lehetett akkor, amikor ez elkezdődött de valahogy nem akar összeállni a kép.
2018. márc. 11. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!