Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a Normaflor lejár, akkor...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ha a Normaflor lejár, akkor egyáltalán nem szabad elfogyasztani?

Figyelt kérdés
A szavideje: 2017. 04. hó volt.

2018. márc. 14. 18:23
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem. Gyogyszert eleve nem fogyasztanek, ha lejar, plane ha mar egy eve. Eleve a hasad miatt szedned be, mibol gondolod, hogy jobb lesz tole? Ennel romlott kajat a mar amugy is rossz hasarda?
2018. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már egy éve lejárt, nincsen biztosítva a benne levő anyagok hatása. Ha el is fogyasztod, em sokat fog érni.
2018. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Persze, senki sem szeretne még rosszabbul lenni.


Második válaszoló!

Épp hasonló párbeszédet hallottam, egy gyógyszertárban.

Egy gyógyszertári asszisztens mondta egy betegnek.

El lehet fogyasztani a gyógyszert, ha le van járva, mert a szavidő, csak tájékoztató jellegű.

Vagyis ha lejárt szavidős, csak annyi vele a probléma, hogy semmi hatása nincs, de nem lesz tőle baja, mert annyi benne a tartósítószer, hogy nem romlik el.

Na jó, tíz éve lejárt gyógyszerre, ez már biztosan nem igaz.

2018. márc. 14. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a lejárt Normaflortól nem agggódnék. Baktériumspórák vannak benne steril folyadékban. Legrosszabb esetben nem életképesek. Akut betegségben talán nem ezt használnám, de a javuló szakaszban, "fenntartó kezelésként" simán megiszogatnám.
2018. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Harmadik Válaszoló!


Sajnos, már elvittem a gyógyszertárba a megsemmisítőbe.

Azért köszi a válaszodat. Én is hasonlót gondoltam, ahogyan írtad, és épp azt feltételeztem én is, hogy nem lesz hatása, de hasmenést talán nem okoz. Na, mindegy.

2018. márc. 16. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!