Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiu vagyok,13 éves. Sok...

Csabesz Csabesz kérdése:

Fiu vagyok,13 éves. Sok pattanásom van már most és naponta jönnek elő. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz érzés fog el amikor belenézek a tükörbe, hogy lehetek ennyire undorito?
2018. márc. 15. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetes dolog. El kell tűrni, tisztán tartani, és nem nyomkodni. Már csak 3-4 év azt elmúlik. Bőrgyógyász, kozmetikus tud tanácsot adni a kezelésesére. A sok napsütés jót tesz neki, de arra meg vigyázz majd, nehogy nagyon leégesd magad. Szóval türelem...
2018. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy undorító, de tini vagy és most ennek van az ideje. Tudom, ez nem vigasztal, de mindenesetre ez a magyarázat. Eddig még mindenki túlélte.

A táplálkozásoddal és arcápolással tudsz rajta segíteni. Kerüld a zsíros kajákat, ne egyél nehezeket és sok cukrot. Az arcodra keress egy jó (lehetőleg gyógyszertári) tisztítót és használd naponta kétszer. Én anno a Lubexyl-t használtam, de van még pár, lehet, hogy ki kell próbálnod párat, mire meglesz a legjobb. Kérj tanácsot a gyógyszerésztől.

2018. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szégyen elmenni egy kozmetikushoz sem.
2018. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kamaszkor sajnos ilyen. Ha nagyon rossz a helyzet, tényleg érdemes elmenni kozmetikushoz. 13 évesen én is tele voltam óriási vörös, gennyes ragyákkal. Sajnos a rendszeres kozmetikusi kezelés nem fért bele a családi költségvetésbe. De kaptam krémet a kozmetikustól, amikkel otthon kezeltem az arcom, és úgy jobb lett. Esetleg mutasd meg bőrgyógyásznak. Az étrendeddel is sokat tudsz javítani a bőrödön. Egyél sok friss gyümölcsöt, zöldséget. Ha nagyon nem bírsz magaddal, forralj egy lábasban vizet. Tegyél bele kamillát. Hajolj a forró kamillás víz fölé, és teríts magadra egy törülközőt. Maradj így 10 percig. Ezután óvatosan kinyomhatod az "érett" pattanásokat. Ami nem pukkad ki egy gyengèd nyomásra, azt ne erőltesd. Ha kész, mosd meg alaposan az arcod, tegyél rá arctonikot, aztán hidratálót. Ezt heti egyszer csináld meg, a köztes időben ne maceráld, pláne ne koszos kézzel.
2018. márc. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetőleg minél kevesebbet nyomkodd, mert különben később csúnya, rücskös lehet az arcod.
2018. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: a rücskös arcot épp a ki nem nyomott, gennyes pattanások okozzák. A genny ugyanis felzabálja a bőrszövetet, "krátert" hagyva a helyén a gyógyulás után. A súlyos pattanást igenis ki lehet nyomni, de érdemes kozmetikushoz fordulni vele.
2018. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!