Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez valami ételallergia lehet?...

Ez valami ételallergia lehet? Étkezések után gyakran fáj a hasam, a számon folyton herpesz van, és aftáim vannak.

Figyelt kérdés
Egy ideje étkezések után folyton fáj a hasam, még a sima avokádós toasttól is, és nem tudom miért. Ezzel együtt folyton aftám és ajakherpeszem van. Már múlófélben van a herpeszem, erre kijött 2 afta a nyelvem alatt. És hetek vagy inkább hónapok óta ez van. Nem is emlékszem mikor volt, hogy nem volt semmi a számon/számban. Elég fájdalmas is néha. Gondoltam, talán összefügg a étkezéssel.

2018. márc. 16. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Talan orvoshoz kellene menni.
2018. márc. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elmennék, hidd el, de sajnos arra nincs lehetőségem, nem vagyok olyan helyzetben...Az országban, ahol élek, nagyon drága elmenni orvoshoz és még nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy megengedjem magamnak az orvosról-orvosra járkálást, vizsgálatokat... Ezért kérdezem, hátha valakinek is hasonlóan kezdődött valamilyen betegsége, ételintoleranciája, és rögtön a megfelelő orvoshoz el tudok menni. Remélem kielégítő válasz volt-_- Ismeretenül okoskodni persze könnyű.
2018. márc. 17. 00:26
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Egyoldalúan táplálkozol, gyenge az immunrendszered. Ami a herpeszhez köthető. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget. A hasfájásnak lelki okai is lehetnek. Afta és hasfájás előfordulhat antibiotikum kúra után is. Aftára az a jellemző, hogy felborult a szádban a természetes baktériumflóra. Baktériumölő hatású fogkrémtől, esetleg szájvíztől. Szájápolásnál az a lényeg, hogy a lepedéket távolítsuk el a fogakról, fogközökről fogkefével, fogselyemmel. A többi tisztító feladatot elvégzi a nyál és az immunrendszer.
2018. márc. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ja lelki okok , holisztika, a lét titkai , gluténintolerancia.

Jól hangzik?

A valóság prózaibb : biztos epeköved van .

Az h megteltél herpesszel nincs összefuggesben az emésztéseddel

2018. márc. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
A herpesz/afta max. áttételesen függhet az étkezéstől. Érdemes lenne beruháznod egy Corsodyl vagy Chlorhexamed gélre fogmosáshoz, illetve tarts C-vitamin kúrát, ami erősíti a szád hámrétegét. A hasfájásra megnézhetnél egy foodDetective tesztet, ez nálunk a gyógyszertárakban kapható. Ha kijön 1-2 cucc, amire intoleráns vagy, máris beljebb vagy eggyel, s az egész életednek nagy jót teszel, ha azokat kiiktatod az étrendedből.
2018. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!