Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ötletek gyógyszertartásra?

Ötletek gyógyszertartásra?

Figyelt kérdés

Van-e valakinek ötlete, hogy miben tarthatnám a mondjuk egy hétre való, naponta 5-8féle, egyszerre 1-3 db kis tablettámat?

A gyógyszertartóként árultak túl mélyek, nekem elég egy kb fél centi mély is, a 2 centi helyett.


Mire árulnak ilyenféle tartókat?



#gyógyszertartó #gyógyszer rendszerező
2018. márc. 17. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Én naponta szedem össze a szükséges adagokat, nem hetente. Egyféle gyógyszert + vagy tíz vitamint és egyebet szedek, reggel kettőt-hármat veszek be még munkába indulás előtt. A többit egy kisméretű, üres gyógyszeres dobozba szoktam belerakni, és ahogy eszembe jut, úgy szedegetem be sorban.

Ha meg egész nap itthon vagyok, akkor nem készítem elő őket, hanem amit már bevettem, annak a dobozát a tároló másik rekeszébe teszem, így estére mindegyik átkerül oda, és nem fordulhat elő, hogy duplán szedem be valamelyiket, vagy hogy nem emlékszem rá, hogy bevettem-e már.

2018. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nekem ez nem működik, megpróbáltam.

Van négy egy hetes gyógyszertartóm, abba porciózom ki a tablettákat, és akkor még van időm a gyógyszertárban kérni, és kiváltani, mielőtt a nagy tartóból elfogy.

A D vitamint meg a hűtő mellett tartom.


Meg fogom próbálni kopírfűrésszel lefűrészelni, kifűrészelni egy centit, aztán visszaragasztani az alját. Lehet, hogy sikerül is.

2018. márc. 29. 05:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!