Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az egyetemen elvégzem a...

Ha az egyetemen elvégzem a mentőtiszt képzést, azzal elhelyezkedhetek kórházak sürgősségi osztályán?

Figyelt kérdés

Érdekel az egészségügy,ezen belül legfőképpen a sürgősségi esetek.Szívesen helyezkednék el kórházak sürgősségi osztályán.Ehhez megfelel a mentőtiszt képzés sikeres elvégzése is?Illetve ahhoz,hogy kórház sürgősségi osztályán elhelyezkedjek mint asszisztens,ahhoz milyen képzést kell elvégeznem?

Így a sürgősségi osztályon az orvosok,és az asszisztensek is érdekelnek,nagyjából milyen bérezéshez jutnak?



2018. márc. 17. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

1. mentőtisztként esetkocsikban fognak alkalmazni


2. SBO-n sürgősségi orvos vagy betegápoló


3. bérezés szar, túlóra meg jó sok

2018. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mentőtiszt is dolgozik az SBA Triageban, de egyébként esetkocsin, mentőmotoron, mentőhelikopteren, mentőhajón is.
2018. márc. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen lehetsz a sürgin mint szakápoló pl a shocktalanítóban vagy ahogy írjak a triagban. A bérezés ugyanolyan szar mint a kivonulóknál
2018. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.És ha több egészségügyi képzést is elvégzek,akkor lehet magasabb bérezésem?Illetve ahhoz,hogy a sürgősségi osztályra beérkezett betegeket fogadjam,és ellássam,ahhoz milyen képzés kell,ami magasabb rangú,mint a mentőtiszt?Illetve hogy ha a sürgősségi osztályra mentő által behozott betegeket átvevő/fogadó orvos mellett szeretnék asszisztens lenni,ahhoz milyen képzés szükséges?Ezzel az utóbbi képzéssel mi tartozik a feladatköreimbe?

Még amit megemlítenék,hogy a bérezés is azért érdekel ennyire,mert a jövőben majd szeretnék lovat is tartani.De viszont szeretnék az egészségügyben maradni,mert ez a szakág nagyon érdekel,és az,hogy segíthetek olyanokon is akár,akik életveszélyes állapotban kerülnek a sürgősségi osztályra.Az egészségügyön belül is a sürgősségi esetek érdekelnek és foglalkoztatnak leginkább,ezért szeretnék az egészségügyön belül is ebbe az irányba menni.És az elején is azért kérdeztem,hogy ha több egészségüggyel kapcsolatos képzést is elvégzek,akkor lehet e magasabb a bérezésem,mert szeretnék majd a jövőben lovat tartani.A lovak világában élek már jó pár éve,és tudom hogy nem olcsó mulatság a lótartás,viszont mint már többször is említettem,leginkább a sürgősségi esetekkel szeretnék foglalkozni.

2018. márc. 18. 11:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Hűha.. én mentőtisztire készülök, és azért, mert semmi mást nem tudtam elképzelni magamnak. A sürgősségi esetek engem is vonzanak, de ha jobban belegondolsz, kivonuláskor várnak a legsürgősebbek. :D Szerintem (javítsatok ki, ha tévedek) ilyen, hogy asszisztens a sürgősségin nincs, kivéve, ha rendelés van, tehát valaki pl. eltörte a lábát, várakozik 2-3-6 órát, aztán sorra kerül - ott a rendelőben mintha lett volna asszisztens, de ezek eléggé unalmas esetek a többihez képest. A sokktalanítóban inkább traumatológusok, nővérek, szakápolók dolgoznak.

Én speciel úgy tervezek megélni, hogy a bsc képzésre ráépítek egy mestert, pl. egészségügyi menedzseri. Az egész jól fizet, másodállás pedig mindenképpen kell, ha nem akarsz éhen halni.

Őszintén szólva nem tudom, hogy tudnál-e lovakkal foglalkozni, nagyon drága mulatság, és mint már írtam, mentőtisztnek nem a fizetésért megy az ember. De persze meg lehet próbálni. :) Egyébként a mentőtiszt elég magas rang, főleg, ha esetkocsit nézünk, ahol is nem áll felette senki - ő az egységvezető. Kompetenciája hasonló, mint egy orvosnak, de bizonyos beavatkozásokat nem végezhet, csak ha muszáj. Szóval gyakorlatilag az orvos áll csak felette.

Ha meg akarsz élni, orvosnak mész, de akkor is csak magánba, ha viszont ez lenne a hivatásod, akkor tényleg ne a pénz számítson. :)

2018. márc. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!