Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ez velem?

Miért van ez velem?

Figyelt kérdés

Múltkor voltam egy szórakozó helyen, ahol kicsit többet ittam a kelleténél, és arra lennék kíváncsi, hogy miért van az hogy legurítottam 6 doboz sört mégsem volt semmi bajom aznap éjjel, nem szédültem, nem hánytam, nem képzeltem semmiféle űrlényeket magam mellé, sőt mapi napig tisztán emlékszek mindenre. Mégis mikor reggel felkeltem egésznap hánytam, és szédültem annak ellenére hogy nem rúgtam be. Miért?

19/F



2018. márc. 19. 02:03
 1/2 Travis83 ***** válasza:

Ennyi idősen én is nehezen rúgtam be a sörtől. Különösen, ha nem egyszerre issza meg az ember. Ha egész este alatt "csak" 6 sört gurítottál le, attól nem leszel részeg. Ha pedig derék is vagy, illetve nem egy vézna alkat, akkor pláne nem. Ha 2-3 óra alatt ittad volna meg, nyilván ittasabb lettél volna.


A rosszulléted pedig nem lehet más, mint a másnaposság egyik formája. Persze az is lehet, hogy a gyomrod nem vevő az alkoholra. A másnaposság ilyen tünete még attól is lehet, ha a vedelés kajálás nélkül ment végbe. Bármilyen alkoholt ne fogyasztanánk, nagyon ajánlatos közben rendesen enni is, vagy előtte jól "bepakolni". Minnél zsírosabb, annál jobb! Ez nagy mértékben a másnaposságot is csökkenti. Kivéve, ha a megívott mennyiség emberen felüli. Akkor semmi sem segít.


Szóval legközelebb piálj felelősségteljesen!

2018. márc. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2018. márc. 20. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!