Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudom erősíteni a záróizmom?

Hogy tudom erősíteni a záróizmom?

Figyelt kérdés
A székletem képtelen vagyok megtartani. Amikor érzem hogy kell már rögtön mennem kell a mosdóba ha nem így teszek akkor kifolyik belőlem. Szeretnék segítséget kérni, valaki tud olyan tornagyakorlatokat mondani (vagy esetleg videót) ami a záróizom megerősítésére szolgál?

2018. márc. 20. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezzel inkább orvoshoz menj
2018. márc. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
sok popsiszex volt?
2018. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy izmot úgy lehet tornáztatni, hogy megfeszíted és elernyeszted. Dugj valami puha dolgot a végbélnyílásba és szorongasd pl. valami gumis játék, amiben van levegő.
2018. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbihoz csatlakozva (bár szerintem nem muszáj semmit beledugni, de az kétségkívül segíti a visszajelzést, hogy jó izmodat próbálod utasítani)

a lényeg az, hogy olyan izmodat kell megtanulni tudatosan mozgatni, amit valószínűleg eddig nem irányítottál. Próbálgatni kell, keresgélni, és ha megvan a "beidegződés" tornáztatni: megfeszíteni, feszítve tartani, elernyeszteni.

Ajánlanám a jóga testtartásokat és légző gyakorlatokat. Pl van olyan légzőgyakorlat, ahol az anus izomgyűrűjét megfeszítve kell tartani. A légzéssel kombinálva igen jól erősít, és fejleszti a kontrollt.


...bár ha a székleted "folyik" azt hasmenésnek hívják, és azért a visszajelzés hiányzik, hogy most épp készül valami kifelé.

2018. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!