Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj ilyen cseszettül az...

Miért fáj ilyen cseszettül az egész alkarja az embernek miután beveri a könyökét?

Figyelt kérdés

Ma az iskolában rendesen bevertem a falba a könyökömet. Az alkarom és a tenyerem alsó része szó szerint égett, de a fájdalom nagyobb részét a csuklómtól lefelé a kezemben éreztem.


Mégis milyen "idegszál" fut végig a könyökön, hogy ilyen kínzó fájdalmat bír okozni?



2018. márc. 22. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább arra tippelnék, hogy ott nincs zsírszövet, tehát nincs mi tompítsa az ütést, és közvetlenül a csontba kapod.
2018. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az úgy oké hogy bevertem a csontom, nyílván az is fájt, de az lényegesen enyhébb volt annál a fájdalomnál amit a kezem alsó részén éreztem.
2018. márc. 22. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Nervus ulnaris a neve, jól gondoltad:) Nézd meg a lefutását, van ott egy kis árok a könyököd végén, ott kanyarodik az alkarra a 4, 5 ujjak felé.
2018. márc. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi..


De ilyenkor az is előfordul, hogy ez az idegrost vagy tudjam is én, hogy mi elég érzékeny marad az elkövetkezendő napokon? Mert ugye még most is érzek fájdalmat ha könyökölök.

2018. márc. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!