Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tartós táppénz után szabadság?

Tartós táppénz után szabadság?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy tartós táppénz után nem kaptam alkalmassági vizsgálatot, ezért szabadságra küldtek, mondván kitalálják, milyen munkakört adjanak amit el tudok majd végezni. Kérdésem az lenne, hogy a tavalyi szabikat ok, hogy kiadják, de az idei éves szabimból miért is adták ki ami időarányosan jár? 12 napom van tavalyról ehhez hozzá csaptak 6-ot. Köszönöm a válaszokat! Kérdeztem, hogy miért konkrét választ nem kaptam, ezért kérem a segítséget
2018. márc. 28. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
A munkáltató joga, hogy a szabadságod nagy részével rendelkezzen. Akkor adja ki, amikor jónak látja.
2018. márc. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk ez nem szokás ő csak az év végi kötelező szabival rendelkezik, most meg azt mondja időarányosan ennyi jár. mondom sose megyek áprilisig szabira nem csak én senki... akkor miért is kell kiadnia, nekem ez a furcsa, holott előtte azt mondta táppénz után nem küldhet rögtön szabira
2018. márc. 28. 09:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Örüljetek neki, ha ez nem szokás nálatok, de szükséghelyzetben a munkáltató jogosan él ezzel a lehetőséggel. Jól értem, hogy nem feleltél meg az alkalmassági vizsgálaton? Ha más munkakörbe kell helyezni, akkor ahhoz tényleg idő kell a munkáltatónak.
2018. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
így van nem feleltem meg, mivel a munkavégzés során tartós betegség jött létre, kezem nem terhelhető. ez egy kézi szerelde, nincs munkakör, ahol a kezem nem kell igénybe venni, ezért nem értem ezt, és ezzel tisztában voltak, még ők mondták, hogy így nem fogok tudni dolgozni, hónapokkal ezelőtt. 7 hónap táppénz, addig el tudták volna dönteni
2018. márc. 28. 12:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is ennyi idő alatt felkészülhetett volna a munkáltató, ha valóban előre tudta, hogy már nem fog tudni alkalmazni ugyanabban a munkakörben. De végül is neked ebből nem származik hátrányod, azt hiszem.

A szabadság kiadásával kapcsolatban pedig a Munka törvénykönyve rendelkezik, mégpedig úgy, hogy a dolgozó mindössze 7 napról rendelkezhet, hogy mikor akarja kivenni. Az összes többiről a munkáltató dönt. Ettől el lehet térni a munkavállaló javára, mint ahogy eddig nálatok is történt, viszont ez a munkáltató számára nem kötelező, tehát nem sért törvényt.

Amikor lejár a szabid, akkor már biztosan lesz ajánlatuk számodra. Vagy ha nem tudnak olyan munkakört felajánlani, amit el tudsz végezni, akkor fel is mondhatnak. A felmondási időt és az egyéb részleteket szintén az Mt. szabályozza (pl. ha már több éve ott dolgozol, akkor végkielégítés is jár).

2018. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Csak ugye időt vesztek én is addig lenne időm más munkát találni. A végkielégítés jól jönne. Szívem szerint nem húznám már ezt a történetet mert számomra nincs alkalmas munkakör sajnos de a pénz miatt mégse tudok felmondani.
2018. márc. 28. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Elkezdhetsz keresgélni addig is, amíg nem jár le a szabid, és/vagy nem derül ki, hogyan tovább... Önéletrajzokat is küldözgethetsz nyugodtan. Sőt, ha esetleg gyorsan behívnak valahova interjúra, még akár oda is elmehetsz, még az sem kötelez semmire.

De ha felmond a jelenlegi munkáltatód, az úgysem azonnali hatályú, hanem legalább 30 nap. Szóval még akkor is bőven találhatsz másik munkát. Ha meg esetleg mégsem, akkor elmehetsz munkanélkülire; igaz, az nagyon kevés pénz, de több a semminél.

2018. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen ez igy van. Ha felmond nem lesz 30 nap mivel egészségügyi okok miatt nem tudom elvégezni az ottani munkákat ha ismét nem kapok alkalmasságit.
2018. márc. 29. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:

A törvényben maghatározott felmondási időt SEMMILYEN okra hivatkozva nem lehet lecsökkenteni. Tehát a minimum 30 napnak meg kell lennie. (Nem írtad, hány éve dolgozol ugyanott; de a neten megtalálod, hogy pontosan mennyi a felmondási idő a te esetedben.)

A felmondási idő alatt a munkáltató - saját döntése alapján - felmenthet a munkavégzés alól akár a teljes időszakra is. (A felére kötelező. A másik felével meg nem tud mit csinálni, ha nem vagy képes az adott munkát elvégezni; szóval vagy felment akkorra is, vagy berendel "ücsörögni", esetleg ilyen kisebb feladatokat elvégezni.)

2018. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8.éve dolgozom ott. Nálunk el szoktak tekinteni a felmondási időktől ilyen esetben. Kisebb feladat nincs ez egy kézi szerelde. A műtött kezemmel sajnos ezeket a munkákat nem tudom elvégezni. Egy ügyvéd javasolta hogy egészségi okokra hivatkozva azonnal hatállyal felmondhatok én is és ebben az esetben jár a végkielégítés is mivel más munkakört nem tud adni csak amiben elszenvedtem az egészség károsodást
2018. márc. 29. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!