Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen módszerek vannak amik...

Milyen módszerek vannak amik biztosan segítik az elalvást?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és már évek óta inszomniám van. a legtöbb éjszaka alig alszok, amikor sikerül is max 6 órát aludnom, akkor is hajnalban mindig felébredek. de az esetek többségében 5 óránál kevesebbet tudok csak aludni, akár 2-3 órát, vagy egyáltalán semmit. most a tavaszi szünetben legalább még ha nehezen és későn is tudok elaludni, utána még sokáig aludhatok, plusz azért nyugodtabb vagyok, és jobban megy az alvás. de most hogy eljött ennek is a vége, megint semmit nem alszok, egész éjszaka vergődök, járnak a gondolataim, félek a gimitől. már persze néztem utána módszereknek, de egyáltalán nem segít az alvás előtti forró zuhany(sőt méginkább feldob), és a pohár tej sem. már több növényi altatót is szedtem, magnéziumot is nyugtatóként, de semmi hatásuk nincs. ennél komolyabbat pedig nem engednek a szüleim. légyszi, segítsetek, már nem bírom így tovább
2018. ápr. 3. 11:18
 1/1 anonim ***** válasza:
A tej meg kamilla tea nálam sem igazán használt. Ha szedsz bármilyen koffein tartalmú serkentőt, kávé, tea, kóla, redbull, bomba, stb., akkor azokat hagyd el. Alvásnál a legfontosabb dolog szerintem a fény mentes környezet. Ha ezt nem sikerül biztosítani, pl besüt az utcai lámpa, vagy átszűrődik a fény a függönyön, akkor sokkal nehezebben alszol el. Én szemfedőt szoktam felvenni alváshoz ha ilyen teliholdas esték vannak, mint mostanában és túl sok a fény. Lefekvés előtt 2 órával már nem szabad TVzni, számítógépezni, mert azok is kék fényt adnak le, ami az agyat az ébrenlétre serkenti. Ha mégis muszáj pl gépen megnézni valamit, akkor f.lux vagy redshift nevű programokkal ki lehet iktatni a monitorról a kék színt. A hangok hasonlóan fontosak lehetnek, ha tudod, hogy hirtelen zajok vannak a környezetedben, pl ajtó csapkodás, kutyaugatás, ilyesmi, és nem tudsz ellene tenni, akkor érdemes betolni valami lágyabb zenét, ami tompítja ezeknek a hatását, esetleg füldugóval aludni. Hasonlóan fontos az is, hogy mennyire kényelmes a fekhelyed. Akciósan 30-40k körül már lehet egész jó matracokat kapni. Én kerülöm a rugósakat, a szivacsosak közül meg félkeményet választok, bár nehéz kifogni, mert legtöbbször csak a két véglet van. Érdemes sportolni, hogy elfáradj a nap végére fizikailag, illetve a sport csökkenti a stresszt is, ami szintén segít az elalvásban. Lefekvés előtt 2-3 órával nem szabad már enni. Ha ezek után sem megy, akkor meditációval lehet még kísérletezni, illetve érdemes lehet szakemberhez fordulni, bár én személy szerint nem vagyok a nyugtatók híve, de lehet, hogy valami lelki problémád van, és azon forgolódsz, amit érdemes lehet kibeszélni pszichológussal. Vannak még alvásdiagnosztikai központok, ahol szintén ki tudják deríteni az okokat. Sok sikert!
2018. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!