Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki sok vért veszít...

Ha valaki sok vért veszít annak milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés

Persze nem arra értem, hogy olyan sokat veszít, hogy meghal, hanem arra gondoltam, hogy pl.túl sok vért vettek tőle (valamiér') vagy, még pont nem vérzik el/ annak határán van egy sebesülés után.

Fáradékonyabb? Betegségekre hajlamosabb? Ésetleg leállnak egyes funkciók pl. az agyban vagy lehetséges hogy lebénul,örökre/ideiglenesen?



2018. ápr. 5. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Aki sok vért veszít pl sérülésnél, műtétnél annak pótolják nem hagyják úgy mert meghal elvérzik.

Akik pedig produkálják a fáradékonyságot, gyengék, hullik a hajuk, karikás szem, fehér bőr stb azok alapból vérszegények (nem külső behatásra) ez a nem megfelelő táplálkozás miatt van vagy egyszerűen fajtaság, náluk általában a vashiány van érvényben amit vitaminokkal pótolnak.

A vér veszteség határán nem élnek emberek napokig mert mondom vagy pótolják azonnal és nem produkálnak tüneteket vagy ha nincs pótlás akkor meghalnak pár órán (annyi se) belül.

Én is voltam vashiányos/vérszegény vastablettát szedtem kb 3 hét alatt lettem ember ugyanis előtte hullott a hajam fáradékony voltam iszonyatosan,szédültem karikásak voltak a szemeim, egéaznap aludtam volna nagyon rossz volt a közérzetem 2 hónapig kínlódtam mire lementem a háziorvoshoz vérvételre amiből kiderült a vashiányom.

2018. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!