Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandó orrdugulás mitől lehet?

Állandó orrdugulás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Február óta be van dugulva az orrom. Allergia teszt mindenre negatív lett,szteroidos orrspraytől javult,de egyik napról a másikra megint bedugult. Az egyik orvos szerint a refluxom okozza,ezt hetek óta kezeljük,de az orrom ismét be van dugulva. Olyan érzés mintha belül egy plusz réteg lenne lerakódva. Tengervizes sprayt használok,de nem tűnik eredményesnek. Februárban abbahagutam 6 év után a fogamzásgátló szedését. Esetleg ez előidézheti? Van valakinek hasonló panasza?

2018. ápr. 5. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Orrsövényferdülés vagy orrpolip, a szteroidos orrspray miatt orrpolipra gyanakszom jobban. Bár lehet mindkettő is. Orrmelléküreg CT-re kéne menni.
2018. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Orrmelléküreg röntgen volt,ami negatîv lett,de ennek ellenére sem küldött CT-re az orvos.
2018. ápr. 5. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem perubalzsam allergiától dugult az orrom. Amióta figyelek rá, hogy mit eszek, nincs gondom. Neked epicutan tesztet csináltak?
2018. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amit az első mondott, meg még orrkagyló túltengés is lehet.
2018. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem nem csináltak. Tök hirtelen lett ilyen. Sosem voltak ilyen panaszaim. 26 éves vagyok. Az a baj,hogy júniusban másik földrészre költözöm ezért is gondoltam megkérdem itt,hogy tudjam nagyjából merre induljak, mire következtessek.


Kedves második. Azt írtad amióta figyelsz mit eszel. Mi az amit elkerülsz és jobb lett?

2018. ápr. 5. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Kissé ijesztő lesz a felsorolás: a legfontosabb a fahéj, és a vanilin, ezek semmilyen formában. Továbbá a benzoát, és a benzoesav tartalmú ételek. Konkrétan: cukrászsütemények (kivéve a sósakat), fagyi, csokoládé, konzervek, májkrém, citrom és narancs, ízesített teák, kóla, narancslé, köhögés elleni cukorkák, bors,erős illatú fűszerek, kechup, curry, chili-szósz, chutney, lekvárok, szörpök, rágógumi, befőttnek elrakott zöldségek, vermut, ízesített italok, dohány. De tartalmazhatják kozmetikumok is.

Ha még nem voltál epicutan teszten, sürgősen kérj időpontot a bőrgyógyászaton, mert ha bejön a nagy meleg, nem fogják megcsinálni, mert az izzadságtól összefolyhatnak a hátadon az anyagok.

2018. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azta 😱 hát nem kevés dolog. :( Mindent meg tudsz állni,vagy azért eszel,csak mértékkel?

Attól félek nem fogok már időpontot kapni mielőtt kiköltözöm külföldre,de azért megpróbálom.

2018. ápr. 6. 21:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen muszáj megállnom, mert másképp dugul az orrom, és fulladok. Egyedül a bors az, amit néha használok. Utólag jutott eszembe, hogy kifelejtettem a mézet, és propolisz tartalmú termékeket. Szerencsére egy részüket nem is szeretem, de azért főzés közben, vagy sütésnél a fűszerezéssel bajban vagyok. A családomat mégsem foghatom ilyen diétára. Olyankor kétfélét csinálok. Az egyikbe mindent beleteszek, a másikat csak nekem.
2018. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még valami az eszembe jutott. Ha nagyon durva időpontot kapsz TB-s bőrgyógyászhoz, magánúton is megcsinálják.
2018. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fül-orr-gégészhez mindenképpen menj el, ők tisztában vannak vele, hogy mik lehetnek az orrdugulás okai!
2018. ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!