Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MR vizsgàlat és terhesség?

MR vizsgàlat és terhesség?

Figyelt kérdés
Egy nappal a vizsgàlat előtt pozitívat teszteltem. Àrtok azzal,ha koponya MR re elmegyek? Fél éve van időpont..

2018. ápr. 14. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Itt azt írják, az első három hónapban nem ajánlott, utána is csak különösen indokolt esetben.


[link]


Azt mondom, ha nem komoly a dolog, kérj új időpontot!

Ha meg az életed múlik rajta, akkor abortusz, akármilyen nehéz is...

2018. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az orvost kérdezd meg, mert nem mindegy, hogy melyik részedet vizsgálják, emellett ö tud olyan választ adni, ami tényleg helytálló!


Az elsö helyében meg az abortuszt nem javasolnám ilyen határozott módon, mert nem jogos.

2018. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: a helyzet a következő: az első 3 hónapban komoly magzati károsodásokat okozhat. Ha így történik, csak akkor derül ki a legtöbb esetben, ha már késő.

Baromira nem vagyok abortusz párti, de vannak helyzetek, amikor elkerülhetetlen... Ha az anya életét veszélyezteti egy ilyen vizsgálat, abban az esetben bocs, de önző dolognak tartom a baba egészségét veszélyeztetni, ami egész életére kihathat.

Ha meg nem veszélyezteti, akkor lehet a vizsgálattal 2 hónapot várni. Arra az esetre írtam, ha nem lehet.

2018. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, egy szó kimaradt. Tehát:

* Ha az anya életét veszélyezteti egy ilyen vizsgálat elmaradása

2018. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az MR a tudomány jelenlegi állása szerint nem ártalmas. Nyilván elővigyázatosságól nem ajánlják terhesen, ahogy a gyógyszerek 99%-ára is ráírják, hogy terhesség alatt nem javasolt. Még ha kismedencei MR lenne, na de koponya...

Nem lesz baj. Persze függ attól, hogy miért kell a vizsgálat.

2018. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak. Koponya MR. És rosszul írtam, mert 1 héttel előbb teszteltem pozitívat, csak most lenne az MR a héten..Szédülés miatt kell, évek óta forgó jellegű Meniere betegségre gyanakodnak, tehát nem életveszélyes, csak a közérzetem rossz ettől
2018. ápr. 16. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!