Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ortopédián azt mondták,...

Ortopédián azt mondták, nagyfokú gerincferdülésem van. Mit lehetne tenni, hogy jobb legyen? Folytatom lent.21/L

Figyelt kérdés
Most jöttem haza ortopédiáról, és mivel már 21 éves vagyok, nem növök, így azt mondták, hogy ezentúl reumatológiára vagy idegre kell mennem. Azt is mondta az orvos, hogy nagyfokú gerincferdülésem van, és a talpbetét, meg más már nem segít. Akkor most mi lesz?

2018. ápr. 17. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
És ezt most 21 évesen vetted észre? Fura...
2018. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elkezded a gyógytorna gyakorlatokat.
2018. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Korábban elkezdett fájni a gerincem, de nem foglalkoztam vele :/ hátulról meg nem látom, hogy van-e ferdület
2018. ápr. 17. 20:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Gyógytornára nem fogok tudni járni, mert minden nap reggeltől estig dolgozok.
2018. ápr. 17. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:
A gerincferdüléssel már nem sokat.Ilyenkor a hátizmok erősítése lehet megoldás, ami tehermentesítheti a gerincet. Úszással ezt nagyon jól meg lehet oldani.
2018. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kreatav ***** válasza:
Attól függ hány fokos. Ha 40 fok fölött van, akkor minden évben fog egyet romlani és 50 fokkal műteni kell...De ha 40 alatt, akkor már nem fog romlani, mert 21 éves korodig túl vagy a csontérésen. De ha szeretnél rajta segíteni figyelmedbe ajánlom a Cantienica tornát! Kitartás! :)
2018. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Katalinkaszáljel válasza:
Nekem megműtötték. Ez attól függ, hogy hány fokos. Ha 50 felett van, akkor menj el Budapestre az Országos Gerincgyógyászati központba. Dr. György Zoltán Magort ajánlom, engem is ő műtött. Ott nagyon hamar ment minden. Szerintem ne Pécsre menj, mert ott nagyjából min. egy év, mire megműtenek, Budapesten az OGKban meg engem 2 hónap múlva az első vizsgálattól számítva megcsinálták a műtétem. 😉
2018. jún. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Én is 21 vagyok, nekem is ez a bajom...


Mist derült ki

2018. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!