Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi baja származhat abból...

Mi baja származhat abból valakinek ha koplal?

Figyelt kérdés
A barátnőm azt mondja magára, hogy dagadt és ezért nem eszik csak nagyom minimálisan. Próbáltam lebeszélni róla, de nem ment. Szerintetek fogyni fog? Vagy ha nem vállik be akkor írnátok olyan érveket amivel le tudom róla beszélni.

2018. ápr. 20. 09:00
 1/7 B.arika válasza:
92%
A magam példáját tudom mondani. Először is, tényleg fogyni fog, hisz nincs annyi bevitt kalória, amennyi alapszükséglet lenne. Viszont... sem vitamin, sem ásványi anyag, semmi, ami a test normális működéséhez kell. Én fél év alatt fogytam le 35 kg-ot. Igaz, beteg voltam, de teljesen kiürült a szervezetem a szükséges anyagoktól. Gyomorproblémáim lettek, vérszegény lettem, kalcium hiányos, porlanak el a fogaim. Nagy ár ez egy fogyásért. Ha már fogyni akar, ésszel, türelemmel, jól összeválogatott étrenddel tegye. A háziorvos talán tud valakit, aki segít neki ezekben.
2018. ápr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Előző, még tegyük hozzá, hogy gyakori a hajhullás is. Csinos lesz, ha vékony lesz és lesz két szál haja.

Ha meg nem bírja a koplalást, és elkezd normálisan enni - ami koplalás esetén gyakran túlevésbe csap át, hiszen farkaséhes lesz - akkor vissza is mennek rá a kilók, és még több is, mint amennyit leadott.

2018. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha keveset eszik az még önmagában nem baj, de lényeg hogy mindenből egyen. (Na jó, a cukrot, meg a túl zsírost lehet hanyagolni).


Ha ez a koplalás azt jelenti hogy napi egy piritós, meg alma, meg joghurt, akkor valóban lehetnek később súlyos problémái.

2018. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A koplalàst nem fogja sokàig bìrni. Ràtör a farkasèhsèg, ahogy az előző màr le is ìrta. Sokat eszik majd egyszerre, ès ilyenkor szinte duplàn ugràlnak vissza a kilòk.

Elsősorban az egèszsègènek ad 10 hatalmas pofont az egèsszel. De nem ismètelnèm meg az előttem szòlòkat, mindent leìrtak szèpen.

Inkàbb fogyòkùràzzon, de ne koplaljon. Hatalmas a különbsèg. Egèszsègèt is megòvja plusz tartòsabb lesz az eredmèny.

Ahogy minden màsra, a fogyàsra is igaz a mondàs: Lassan jàrj, tovàbb èrsz!

2018. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

A dupláját híztam vissza, mondjuk ez régen volt, de iszonyat nehéz volt utána még a kezdő súlyomra is visszafogyni. Nekem is hullott a hajam, és a körmöm töredezett, a gyomrom azóta is puffad és utána jó sokáig iszonyat farkaséhséget éreztem, a szervezetem így reagált.

Akkor mentünk el két hétre a szülőkkel egy gyönyörű utazásra, de semmire nem emlékszem belőle! csak arra, hogy idegbeteg voltam végig meg kimerült.

A legszebb éveimet tettem tönkre ezzel, fél év vékonyságért több év szívás, mivel ráadásul nagyon csúnyán híztam vissza, előtte legalább arányosan oszlott el a zsír.

Tudom, hogy mindegy mit írnak ilyenkor olyanok, akik megtapasztalták ezt, mivel a koplalók azt hiszik, na majd ők! majd ők tartják ezt évekig.

Lóf-szt, eddig senki nem tudta ezt véghez vinni hosszú időn keresztül pár aszkétán, szerzetesen kívül, akik amúgy is más kategória.

Ráadásul én mindennap edzettem mellé, tetézve ezzel a szart.

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, csak mindig felhúz a saját hülyeségem, és nem szeretném, ha más is ezzel szívna, aki amúgy valószínűleg normális súlyban van.

Ja és idősebb ismerős bátorított erre.

2018. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy mint szegény első válaszolónál, a fogaim nekem is akkor gyengültek meg, repedeztek.
2018. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak koplalással akar fogyni (tehát nem is sportol), akkor a bőre is megereszkedhet (minél nagyobb a túlsúly, annál jobban), és nem lesz szép a fogyás.

Ha koplalás mellett sportolni is próbál, akkor meg nem lesz energiája a sporthoz.

Fogyni csak megfelelő étrend és megfelelő mozgás kombinációjával lehet egészségesen és hatékonyan, és ha szükséges, akkor be kell vonni orvost is (pl. ha speciális étrend kell valami miatt, vagy ha szed valami gyógyszert, ami befolyásolhatja a fogyókúra hatékonyságát).

2018. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!