Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitrális billentyű prolapsusa...

Mitrális billentyű prolapsusa diagnózisom van. Nem betegség értékű, valószínű így születtem. Hogy lehet elkerülni, hogy tovább romoljon? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tüneteim csak annyi, hogy nem tudok sokáig futni mert kifulladok, meg egyébként is fáradékonyabb aluszékonyabb vagyok. Nem tudom mit tudnék tenni magamért, hogy idős koromra ne romoljon a billenytyűm állapota. Az orvos azt mondta csinalhatok mindent csak ne akarjak maratont futni. Sajnos nem kaptam egyéb tájékoztatást.
2018. ápr. 21. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta, hogy háromévenként ellenőriztessem szív ultrahangon, de mást nem kell tennem.
2018. ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attol is fugg milyen merteku, es kell-e gyogyszert szedned ra. Nekem olyan minimalis az elvaltozas, amire - 7 ev gyogyszer szedese utan- kiderult, hogy nem kell semmilyen gyogyszer. Aki annak idejen felirta a gyogyszert, allitotta, hogy marpedig kell szedni igaz, kis mennyisegben. Aki 7 evvel kesobb ujra megvizsgalt szinten sziv uh-gal, azt mondta teljesen feleslegesen terheltem a szervezetemet a gyogyszerrel... Azota, lassan 5 eve nem szedem, ugyanolyan a kozerzetem mint elotte. Viszont mindketten azt mondtak, hogy a sportolas jot tesz. Nekem nincs fulladas vagy aluszekonysag, az egyetlen, hogy neha neha -legtobbszor frontoknal vagy stressz miatt- ilyen furcsa kellemetlen "szivdobbanas" erzes van idonkent.
2018. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egy rossz (vagy gyógyszergyár által pénzelt) orvos sokat ronthat az egészségi állapotodon, még egészséges embert is megbetegít. Nekem is diagnosztizáltak ilyet azzal, hogy ez nem betegség csak egy örökletes genetikai sajátosság, ami normálisan nem is romlik, csak pár műveletre kevésbé vagy képes vele. De ugyanez igaz arra, aki apró termetet örökölt: nem lesz belőle manöken vagy rendőr. Nekem kétévenkénti kardiológiai vizsgálatot irányoztak elő. Ez így rendben is ment egy darabig, aztán egy paranoid elmeroggyant dokihoz kerültem véletlenül, akitől fél óra után úgy jöttem ki, hogy na, megrendelem a temetésemet. Össze-vissza paráztatott, hogy biztosan pajzsmirigy problémáim is vannak (le lett ellenőrizve: nincsenek), felírt valami béta-blokkolót, amitől természetellenesen lassú lett a szívem, úgyhogy a háziorvos azonnal leállította, meg évenkénti kontrollt írt elő. Az összes orvos ismerősöm a haját tépte, amikor elmeséltem, mikkel próbált ijesztgetni. Szóval szerintem csak azért "nem kaptál tájékoztatást", mert normális az orvos és egy speciális genetikai állapotot nem akart betegségnek feltüntetni. Szerencsés!
2018. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én gyógyszert szedek rá. Hogy ne romoljon (?) ne idegeskedj, kerüld a stresszt. Én sajnos nem tudom kerülni, mert a környezetem gondoskodik róla évek óta, hogy a sírba kerüljek idő előtt, már csak hónapok , hetek kérdése :D
2018. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A fulladást nem tudom mennyire a szívem okozza mert a tüdőmmel is vannak gondok. Nem vagyok gyógyszer barát, meg alacsony a vérnyomásom is eléggé, a szívverésem is normális ha nincs stresszhelyzet. De stressut kerülni? Igen az jó lenne, csak lehetetlenség. Ez a keresztem. 😣 Sok hülye orvosból már kijutott, azért érdeklődöm tapaaztalatok alapján.
2018. ápr. 22. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!