Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gyógyszeresen rohamentes...

Ha gyógyszeresen rohamentes vagyok szinte akkor kell-e életem végéig gyógyszert szedni és vizsgálatra járni?

Figyelt kérdés
Epilepsziás vagyok de 13 éve szinte roham mentes vagyok.Márcsak 2 fajta gyógyszert szedek és nagyon kevés gyógyszert szed Nagyon ritkán van (az is kicsi és általában este) ezért az orvosnak nem is mondom meg. 4 éves korom óta vagyok beteg.
2010. jún. 13. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a neurologusod tudja csak megmondani. Annyi különbözö fajtája van az epilepsziának , hogy nehéz bármi prognózist mondani.


A kis rohamokat meg mondd el az orvosodnak mert fontos, hogy tudjon minderől ami a betegségeddel kapcsolatos.

2010. jún. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kis roham is roham, mindenképpen tudjon róla az orvosod!

Örülj, hogy szinte tünetmentes vagy - bár a kis rohamok azért nem ezt mutatják -, de ezt a gyógyszereknek köszönheted. Bizony, nagy eséllyel szedned kell életed végéig (gondolom, időnként, ahogy halad az orvostudomány/gyógyszerkutatás, újabb szert kapsz), hogy teljes értékű életet élhess.

2010. jún. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az epilepszia gyerekeknél nagyon gyakori. Mondhatni minden gyermekből kiprovokálható - de csak kevésnél jelenik meg. Kis korban az epilepszia kinőhető - tehát 5 év gyógyszerszedés után megpróbálható elhagyni a gyógyszer szedését szép lassan - de természetesen csak orvosi felügyelet mellett, illetve az ő javaslatára, hiszen tényleg sokfajta epilepszia van. Nekem nem sikerült kinőnöm, de annyi baj legyen még mindig jobb mintha rákos lennék, vagy cukorbeteg vagy egy lábam hiányozna. Ez a keresztünk :) És szerintem jól jártunk:)
2010. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!