Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székeltél már ágytálba?

Székeltél már ágytálba?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam kórházban úgy, hogy ágytálba kelljen csinálnom. Az milyen dolog? A nővér az ottmarad, amíg kakilsz, vagy elmegy legalább?

Aki már volt ilyen helyzetben, annak van valami sztorija, hogy hogy megy ez?


2010. jún. 13. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Sztorim nincs. Nővér vagyok. Az ágytálat, ha alád teszik betakarnak és otthagynak, feltéve, hogy a tudatod teljesen tiszta.Szólsz, vagy csengetsz, ha végeztél.Ha kissé zavart vagy, akkor felügyeletre szorulsz, de akkor sem fognak melletted állni, csak beavatkozási közelségben.

Nem fognak sürgetni, mert mindenki tisztában van vele, hogy nem egyszerű túltenni magad a sok évi beidegződésen.

2010. jún. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy milyen műtéted lesz. Nem ágytálaznak mindenkit. Ha olyan műtéted lesz, ami után fel kell kelni, akkor tudsz nagywcézni a klotyón is. Egyébként a műtét előtt megmondják, hogy meddig ehetsz. Ha rendben van a székleted, akkor próbáld a befekvés napján otthon lerendezni. Nagyon sokunk nem tud idegen helyen csak pisilni. Amennyiben olyan műtéted lesz, hogy kénytelen leszel ágytálat kérni, akkor a nővérke alád teszi, de nem inden esetben várja meg az eredményt. A feneked általában neked kellene kitörölni, ami ugye függ a műtéttől is. Próbálj olyan keveset enni, hogy kibírd addig, amíg nem tudod egyedül lerendezni. Kellemetlen a kórteremben végezni a kaksit,de ha nincs más megoldás kénytelen leszel. Probléma nem lehet, mert ugye emberek vagyunk.

Sok szerencsét a műtéthez, és mielőbbi gyógyulást.

2010. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azon gondolkodtam, hogy a kórteremben, nyilvánosan elvégzett beöntés a megalázóbb, vagy az ágytál.


Igazából talán egyik se...

2010. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Honnan ered ez a rémség a nyilvános beöntésről?

A szakmának az alapja, hogy megalázó műveleteket nem végzünk, a beöntés pl. paraván mögött vagy külön helyiségben.

2010. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogyne :D

Aki nem ebben az országban él, az még el is hiheti, hogy ez így megy.


Hogy a legutóbbi esetemet említsem, a női WC előterében, néhány öreg néni jelenlétében történt meg, akiknek hiába mondta nővér, hogy "menjenek már ki, férfibetegnek adok beöntést" és mindez egy fővárosi még az igényesebbnek mondható kórházak közül volt az egyik...


Ennyit a diszkrécióról meg a "paravánról" :D


Ott bámulta a nyugger nyanyák hada, ahogy tolják belém a beöntőcsövet. Aki itt él ebben az országban, az jól tudja, hogy itt ez megy szinte mindenhol.

2010. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még mindig nővér vagyok, Magyarországon

Így megalázni csak azt lehet, aki hagyja.

A nővér nem adhatott volna így beöntést, meg van róla a véleményem.

A banyákat pedig jól arcba kellett volna f.sni, ha már minden így jött össze.

2010. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!