Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyakran kell hajat mosni?

Milyen gyakran kell hajat mosni?

Figyelt kérdés
És ha már besamponoztam, azt mennyi ideig kell rajta hagyni, ha kell egyáltalán?
2010. jún. 13. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hajfüggő. Van, aki hetente 1x, van aki naponta mossa. Attól függ, milyen a hajad, zsírosodik-e, milyen a levegő, ahol töltöd a napjaidat. Ha nem szép, selymes, csillogó, mosni kell. A sampont nem kell rajta hagyni, alaposan átdörzsölöd a fejedet, mindenhol egyenletesen. Ha nem habzik igazán a sampon, akkor öblítsd le, és még egyszer samponozz. Látod majd a különbséget a hab között. Alaposan öblítsd le, és balzsamozz. Azt kell valameddig fennhagyni a hajon, ez márkafüggő, rá van írva a flakonra. Ajánlom a balzsamot, mert tényleg jó a hajnak. Azt is alaposan lemosod, és kész. Én a fürdést szoktam a hajmosással kezdeni, és a balzsam addig van a hajamon, míg megfürdök. Alapos öblítés és kész.
2010. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, ha balzsamot is tartalmaz a samponod, avagy festett hajra van és "színmegőrző" hatású, akkor érdemes egy 5-10 percig. De mindent megtalálsz a flakonon.


A hajmosás gyakorisága pedig hajtól függően változó. Mondjuk a normális (nők esetében) a 3-4 nap, de ha nagyon zsírosodik a hajad, akkor ahhoz érdemes viszonyítani.

2010. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hajtípustól függ,szerintem meg tudod állapítani magadnak,hogy mikor fér rá egy mosás.Samponnal alaposan dörzsölt meg a fejbőröd majd a hajvéget és öblítsd ki-fodrászok azt mondják,hogy nem szabad csak 1x átmosni,de ha nem elég,akkor nincs mit tenni,én pl 2x öblítem át.A balzsamot kb 5 percig hagyd fent-utána langyosabb vízzel öblítsd ki.Naponta semmiképp sem szabad mosni(ezt bőrgyógyász mondta)amúgy szerintem senkinél nem indokolt,mert 1 nap alatt nem lesz csúnya(ez csak rögeszme egyeseknél)-a lényeg,hogyha ezt csinálod,akkor kiszárad a fejbőröd és ez hajhulláshoz vezet.
2010. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!