Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez miért lehet?

Ez miért lehet?

Figyelt kérdés

Amíg kicsi voltam, ugyanolyan, ha nem jobban túlpörgött gyerek voltam, mint a többiek,egész nap rohangáltam, reggel 8-tól este 10-ig, szinte le se lehetett lőni.

Aztán iskolába mentem, és ennek a szöges ellentéte lettem, eljártam ugyan mindig sportolni, de egyébként egész nap csak feküdtem, és nem csináltam semmit.

Aztán a sportot is abbahagytam.

Most pedig középiskolás vagyok, azosztály tele élsportolókkal, és sportos, vékony emberekkel, ezért igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni a tesiórákon, hogy ne égjek be(ami sikerül is, mert annak ellenére, hogy kissé vaskos vagyok, fizikálisan nem vagyok gyengébb a többi lánynál). Plusz tesiként pedig a túrázást választottam, mert azt szeretem.

De a lényeg:

8 évig tiszta lusta voltam, most meg hirtelen, mintha visszatérnék az ovis énemhez, minden nap túráznék, majd, mikor 10-20 km-t legyalogoltam nehezebb terepen, elmennék biciklizni, mondjuk 10-15 km-t, ami, ha megvolt, még simán sétálok 5 km-t a kutyával, és ezek után nem vagyok fáradt, felrohanok a diófára, ott mászkálok rajt fél órát, majd odabent a házban, én csicskázok mindenkinek, mert nekem még van erőm mászkálni.

És ez van szinte minden nap, és, ha nem mozgok eleget, este elaludni se tudok rendesen.

Ez baj? Valami betegséget jelent?



2018. máj. 1. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tartom betegségnek. Van olyan, hogy az embernek aktívabb és "lustább" korszakai váltogatják egymást. Van akinél ez havonta lezajlik és nem olyan nagy az amplitudója. Nálad úgy látszik, hogy hosszabbak a periódusok. Mindenesetre rendben van a testi egészséged az biztos. Másként nem lenne ennyi energiád. Amíg kontrollálni és szabályozni tudod addig nem számít betegségnek. Igyekezz hasznosan felhasználni a képességeidet, és ne ess kétségbe akkor sem ha esetleg újra jönne egy lassulás
2018. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valamennyire megy,de, ha egy helyben vagyok, mindig csinálok valami pótcselekvést (rajzolás, duma,dolgok bæsztatása, láblóbálás...stb), ami leköt.
2018. máj. 2. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Van aki nem tud nyugton maradni a fenekén egy percig se. Nekem ez azt üzeni, hogy mindenképpen olyan munkát kell majd keresned ahol van lehetőség levezetni a mozgásigényedet. Tehát varrónőnek, gépírónőnek nem ajánlanálak
2018. máj. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen én is ezt gondolom,de anya szerint nem bírnám a fizikai munkát hosszú távon.

A kis egésznap egyhelyben ülök munkákat nem csípném, rettentően fáj tőle a hátam, a seggem, és általában a lábam is elzsibbad, mert rosszul ülök.:S

2018. máj. 3. 15:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!