Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Módszerek a dadogás mérséklésé...

Módszerek a dadogás mérséklésére/megszüntetésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (24F)

Amióta az eszemet tudom dadogok, eddig vagy idő hiányában nem tudtam vele foglalkozni, vagy csak a módszerek "hatásossága" miatt nem éreztem késztetést kipróbálni egyiket sem.

Most úgy érzem, hogy fontos foglalkoznom az üggyel, mert később már túl késő lesz vagy nem lesz elég erőm rá.

A bemutatkozás miatt szorongok mindig, mivel csak bizonyos szófordulatokkal tudom kimondani a nevemet, illetve a megfelelő körülmények megléte esetén. Ez minden dolgozó, vagy ismerkedni akaró ember életét megkeserítené, ezért nem járok a baráti körön kívül másokkal sehova, valamint lányokat sem környékezek meg, mivel nem akarom senkire "ráerőltetni", hogy engem hallgasson.

Nemrég végeztem az egyetemen mesterszakon, első munkahelynél eddig nem volt gond, de ha komolyabb helyre mennék, ahol profizmus és megfelelő kommunikációs készség elvárt dolog, ott nagymértékű hártányom származhat majd a "fogyatékosságomból".


Alapjában véve meg tudom magam értetni másokkal, el tudok magyarázni dolgokat, de rendkívül zavaró tud lenni, amikor a mondandóm közepén vagy elején nem tudok valamit kimondani.


Azt szeretném kérdezni, hogy nektek, illetve valamelyik ismerősötöknek melyik technika vagy életmódváltás hozta el a változást és milyen úton-módon küzdöttétek le ezt a zavaró tényezőt?


Köszönöm a segítséget!



2018. máj. 3. 08:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!