Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régebben minden nap ihattam;...

Régebben minden nap ihattam; most diétázom. Lehet ez a baj? Olvastam, az alkohol szerotonint okoz. Ezért nincs kedvem élni?

Figyelt kérdés

Kicsit hízta, kb. 2-3kgot (zsírban, hasamra jött fel) téle.


Régebben minden nap ihattam (1 sör, diákmeló után vagy 1 sör + 1 feles vodka, suli vagy meló után)

Olvastam, hogy az alkohol boldogsághormonpk termelődését okozza.


Aztán kicsit híztam (kaják miatt télen)

Kitaláltam, hogy fogyókúrázom. Futni járok, hetente 2.3 alkalommal, de ez nagyon nagy nyűg néha... nem szeretek futni. Néha igen, tökre felszabadultnak érzem magam utána, de néha nagy nyűg elmenni, és felöltözni, bepakolni a szekrénybe, meg kijutni a helyre...


mit tegyek?

nem tudok itthonra venni futógépet,

Elmenni, bkk-val, meg felöltözni ott, egy valag idő...


mit tegyek?

Mivel motiváljam magam?

3kg zsírt le kéne adnpm...

igyeszem.A mindennapokban: fehérjedúsan étkezem, ha lépcsőzni kell (pl. metró) lépcsőzök, ha kell lesétálok 3-7 megállót... 3-4 naponta takarítok albérletet. Könnyű fizikai melóm van (újságkihordás, vagy hostess -> adminisztráció, vendágek eligazítása -> itt mozgok, vendégeknek helyek megmutatása.. nem tudom mit tegyek..

fogynom kéne. min 2-3 kgot, zsírból.


Ti zenét hallgattok futás közben?


Régebben minden nap ittam (1 sör, vagy 1 feles, lehet, boldog voltam akkor (olvastam, az alkohol szerotonin termelést okoz)

elvileg az edzés is.. de nem ugyanolyan.


segítsetek!

most megvonom magamtól az alkoholt néha, a diéta (és kalória)

miatt.. pedig csak cola zeroval(!!!) hígítom ki a piát, buli közben. Ami 0 kcal-os üdítő.. meg vodkát iszom, amiben nincs cukor.. vagyis értitek, nem egy pina colada koktél..


mit tegyek?

Minden nap engedjek meg magamnak 1 sört?

vagy 3 naponta kéne? hogy engedjek meg magamnak 1 sört?


nem tudom.. nagyon nehéz. lestresszel az egész, hogy pia nélkül kell élnem.


21/l nem vagyok alkesz, tanulok, diák vagyok, melózok, csak családi problémák is vannak, magánéleti is, minden.. család, barát... nagyon sok.. (sokk)..


segítsetek!



2018. máj. 6. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Most már értem kire mondják sokat fecseg:D

Az alkoholban rengeteg kalória van, a cukor nélkül is, de többet számít, hogy alkohol mellett mennyit eszel és, hogy mit.

Ha rendszeresen iszol alkoholt a boldogsághormonok miatt, akkor idővel a szervezeted hozzá szokik ehhez és a semleges állapothoz is szükséged lesz az alkoholra és ha elhagyod, akkor pedig rosszul fogod érezni magad, így alakulnak ki a függőségek.


Ha fogyni akarsz és nem tudod, hogy belefér-e valami, akkor ajánlom az alábbi oldalt:

[link]

Itt vezetheted, hogy mit ettél, mit sportoltál és mutatja, hogy hogy állsz.

2018. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fröccsöt igyál
2018. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem az a bajod, hogy nem termelődnek benned "boldogsághormonok", hanem az, hogy alkoholista lettél. Igen, akkor is az leszel, ha csak napi egy sört iszol, akkor meg főleg, ha még mást is iszol mellé. Nem, nem csak az az alkoholista, aki minden nap a kocsmába jár, aztán otthon részegen szétveri a házat, ha egyáltalán eljut odáig és nem az árokparton kell aludnia. Az is alkoholizmus, ha valaki szenved, ha egy pár napig nem ihat. Azért szenvedsz ennyire, mert megvontad magadtól az alkoholt, elvonási tüneteid vannak. Szerintem akkor teszed magaddal a legjobbat, ha egyáltalán nem iszol semmit (még buliban sem) és hanyagolod a fogyást, ameddig el nem múlnak ezek az elvonási tünetek és nem érzed magad "normálisnak". Ha már jobban vagy, valószínűleg több motivációt érzel a futáshoz, mozgáshoz. Ha úgy érzed, hogy képtelen vagy letenni a piát (a "csak" egy doboz sör is számít), akkor mindenképpen menj el a háziorvosodhoz és mondd el neki a problémádat. Ő tudja, hogy hogyan lehet segíteni ilyesmi helyzetben és nem mondhatja el senkinek a problémádat, mert titoktartási kötelezettsége van. Jobb, ha még most megpróbálsz felhagyni az ivással önerőből vagy végső esetben segítséget kérsz, mielőtt még komolyabb bajod lenne belőle.
2018. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem sincs kedvem pedig nem iszom. Mondjuk engem -hányan èlnek a földön???- ember utál is
2018. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!