Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyetemen év közben vannak...

Egyetemen év közben vannak orvosi vizsgálatok?

Figyelt kérdés
Akármelyik egyetemre gondolok, szokott lenni valamilyen egészségügyi vizsgálat felvételekor vagy bármikor az év folyamán? És Pl az orvosin mennyiere tartják fontosnak hogy egészséges legyen a hallgató? És ennek függvényében milyen orvosi vizsgálatokra lehet számítani?

2018. máj. 13. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam ilyesmiről. Vannak olyan speckó szakok, ahol van alkalmassági, a fizikai alkalmasságot is megnézik, de évközben nem szoktak vizsgálatok lenni.

Az én területemen egyáltalán nincs a felvételkor sem és később sem (pszichológia).

2018. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2018. máj. 13. 13:05
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Orvosi karon nálunk volt alkalmassági, hepatitis, szifilisz, stb. szűrés (vért és kakit kellett adni). Illetve nekem amikor szakdolgoztam, félévente hepatitis titer mert vérrel dolgoztam. Az ált. orvosisoknak ugyanez. Évközben viszont nincs vizsgálat, csak akinek kell a hepatitis.
2018. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm az információt!
2018. máj. 14. 09:44
 5/7 anonim ***** válasza:
5 éve vagyok a műszakin, itt nyugodtan kokainozhatsz, senki nem vizsgálgatja a pisit.
2018. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvosi egyetemen minden évben van alkalmassági vizsgálat, hogy mehess kórházi gyakorlatra. (asszem másodévben nem volt) Kell tüdőszűrés, vérnyomás mérés, vérvétel (szifilisz, HepaB teszt), székletminta. Eleve csak Heba B oltással (vagy kimutatott korábbi oltás antitestjeivel) lehet csak beiratkozni.
2018. máj. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom arra gondolsz ami kisiskolás és gimnáziumban voltak félévente/évente nem ? Ez a tipikus megnézik a szemedet hogy jó-e, súlyt,magasságot mérnek. Meg hogy lúdtalpas vagy-e :D Nyugi több én nem vagyok egyetemista de több ismerősöm is mondta hogy ilyen már ott nincs. Nem is lenne különösebben idő rá ott félnapokat várni egy 10 perces vizsgálatért.
2018. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!