Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 nappal vastagbéltükrözés...

2 nappal vastagbéltükrözés előtt magvas zsemlét ettem, későn jutott eszembe, hogy nem szabadna. Valaki járt már így, megcsinálták a vizsgálatot?

Figyelt kérdés
délben ettem meg azt a szendvicset, amit nem kellett volna. "Szerencsére" durván megy a hasam egész nap.. tehát lehetséges, hogy holnap utánra kiürülnek a magvak a belemből? Nem kaptam étrendet, csak listát arról, mit nem szabad enni, amit el is olvastam, de úgy kiment a fejemből, hogy már csak 2 nap van a vizsgálatig.. Lemondani az időpontot nem akarom, ugyanis pénzbüntetés járna, amiért későn szóltam. Németországban élek, tapasztalataim szerint minden másképp működik, mint otthon, de hátha valaki tud valami hasznosat mondani..

2018. máj. 15. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél be hashajtót, csak, hogy tényleg biztosra menj, vagy nem tudom. Ez így nehéz helyzet. :/
2018. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, 2 nap múlva nem lesz ott semmi!
2018. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NigelB ***** válasza:
Ne aggódj. Manapság már új módszert alkalmaznak a teljes belső tisztításra, és az "mindent visz". A vizsgálat előtti napon reggeltől már semmit sem lehet enni, csak átlátszó folyadékot inni. Reggel egy nagy adag hashajtó tabletta, majd délután, illetve másnap reggel egy speciális por feloldva vízben. A porok bevétele után több részletben meg kell inni legalább 2-2 liter tiszta, szénsavmentes vizet. Olyan a hatása, mint a vihar. Gyakorlatilag semmi sem marad benned. Ezután már a vizsgálatig semmit sem szabad enni, inni. Az nem árt, ha valami nyugtató, bódító injekciót adnak. Az altatás felesleges, hacsak az orvos külön nem javasolja. A hashajtó gyógyszereket az orvos írja fel, csak receptre lehet kapni.
2018. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. :)

Én hashajtó koncentrátumot kaptam, aminek használatáról kaptam írásbeli tájékoztatást. Órára pontosan leírták, hogy azt mikor kell meginnom. Meg a 4 liter vizet is. Csak hát ott van felsorolva, hogy ne egyen paradicsomot, kivit és semmilyen magvas ételt a vizsgálat előtti 3 napban.. De tényleg az is egy reménysugár, hogy hashajtó nélkül is víz jön belőlem. :D

2018. máj. 15. 20:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz addigra semmi mag a beledben! Az a por csikarás nélkül kivisz mindent a beledből. Nem nagy ügy ez a vizsgálat. Én kértem nyugtató injekciót, de utána nagyon elszállt a vérnyomásom. Szerintem nem fájdalmas a vizsgálat, csak hát fél az ember.
2018. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!