Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel a hangképzési problémáva...

Ezzel a hangképzési problémával kihez fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Nagyon vékony a hangom, sokszor elakad, megremeg. Egy orvos mondta (nem ezzel foglalkozik), hogy valószínűleg túlságosan magasan, a torkomban képzem a hangokat, ezért ilyen vékonyka és bizonytalan a hangom. Tudom, hogy van olyan szakember, aki ezzel foglalkozik, csak azt nem tudom, hogyan is hívják pontosan azt a szakterületet, amely ezzel is foglalkozik.


Mi ez a szakterület? Esetleg tudnátok szakembert ajánlani Budapesten?


21 éves vagyok, szeretnék minél előbb szakemberhez enni ezzel, hátha lehet rajta még változtatni.


(Persze, tudom, hogy ez nem olyan hatalmas probléma, de jó lenne biztosabb hangon beszélni, hátha még lehet rajta segíteni.)



#hang #hangképzés #rossz hangképzés
2018. máj. 22. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Logopédus.
2018. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én foniátriát találtam. Bár azt írja a wikipédia, hogy a kettő nagyon hasonló.

Esetleg valaki tud ajánlani jó szakembert ezen a területen?

2018. máj. 22. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban a fonológus foglalkozik ilyen problémákkal. A logopédusnak az egyes beszédhangok képzése a szakterülete, tehát ő beszédhibákat javít, pl. pöszeség, raccsolás stb.

Orvost ajánlani sajnos nem tudok, de a neten biztos találsz.

2018. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!