Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholistának számítok?

Alkoholistának számítok?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. Kitűnő tanuló. Általában csak hétvégén ittam, azonban akkor elég durván. (Ezt természetesen társaságban) Illetve, ha éppen nem mentem el sehova a hétvégén, akkor általában 2 sört ittam egyedül lezárás képpen. Most volt egy elég húzós vizsgaidőszakom és a stressz miatt előfordult, hogy hétköznap is ittam. (maximum 2 sört) A vizsgaidőszak most ért véget és lezárásképpen szintén 2 sörr ittam. Alapból csak egyet akartam, de nem bírtam megállni, hogy ne igyak még egyet. Ha hétvégén járok el, akkor sokszor előfordul, hogy hajnalig bulizok. Szerintetek alkoholista vagyok? És ha igen, akkor hogyan tudnék változtatni ezen? Jelenleg gimnáziumba járok és nem szeretném, hogy ez a jövőm rovására menjen. Ami még lényeges lehet, hogy a családomban több alkoholista is volt. Ők elég durván ittak. Ez úgy nézett ki, hogy alvás közben is felkeltek és egy liter bort elfogyasztottak az éjszaka alatt. Én csak sörözök és soha nem iszok annál töményebbet. Előre is köszönöm a kultúrált válaszokat!

2018. máj. 22. 21:49
 1/4 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést. Telefonról írok
2018. máj. 22. 21:55
 2/4 anonim ***** válasza:

A stressz csak kifogás, te is jól tudod. Ez kezdődő alkoholizmus. Kereshetsz mindig indokot, hogy jaj stresszelek, jaj buli van, jaj ünnep és társai. Idővel már ok sem fog kelleni.

Mi a megoldás? Tanulj meg mértékkel inni, tényleg csak alkalmanként. Ha meg nincs akaraterőd, akkor ne igyál.

2018. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sajnos egy pont után nem te iszod az alkoholt hanem az alkohol itat téged :) onnan pedig nincs visszaút...
2018. máj. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, én inkább egy kérdést tennék fel: Te annak érzed magad? Ha problémát okoz a fogyasztás, akkor bátran keress fel egy szervezetet, akik segítenek. Az alacsonyküszöbű és közösségi ellátások szenvedélybetegekkel foglalkoznak (sajnos csak nagyobb városokban), képzett szociális szakemberekkel, pszichológusokkal dolgozhatsz együtt a problémádon teljesen térítésmentesen és maximális diszkréció mellett. Szívesen segítek ilyen szervezetet keresni az országban, ha esetleg nem találsz, én is ilyen szervezetnél dolgozom.
2018. júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!