Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a látássérülés...

Szerintetek a látássérülés vagy a hallássérülés a rosszabb?

Figyelt kérdés
Én hallássérültként úgy gondolom nehezebb a hallássérülteknek, mint a látássérülteknek.

2018. máj. 23. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a látássérülés. Vakon-gyengénláton nagyon nehéz boldogulni, ki vagy szolgáltatva teljesen. Hallássérültként sem lehet könnyű, de akkor már inkább ez, mint a vakság. Rövidlátó vagyok és szemüveggel sem látok úgy, mint egy másik ember szemüveg nélkül, ez már zavar. Nem tudják jobbra korrigálni, egy orvos szerint még a szemműtét sem jelent feltétlenül jobb látásélességet nálam, mint amit szemüveggel el tudnak érni. A fülem sem az igazi már egy teszt szerint, de sokkal kevésbé zavar, mint a látásélleség. Jobban zavar, hogy sokkal közelebb kell mennem valamihez, hogy lássam elolvasni.
2018. máj. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelműen a látás a fontosabb (bár iszonyú lenne hallás nélkül is), simán tudok dolgozni hallás nélkül (programozás, design, a rajz hobby, de az is fontos számomra)... Egy zenésznek nyilván ez más. NAGYON vizuális vagyok egyébként is.

Közlekedni is sokkal könnyebb hallássérüléssel.

2018. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek az hiányzik jobban, aminek hiányától szenved. Suliban úgy tanultam, hogy az érzékszervek 85%-át a látás teszi ki. Egyértelmű, hogy a látás fontosabb.
2018. máj. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vak és súlyos hallássérült vagyok (hallókészülékkel még értem a beszédet).


A hallássérült (különösen ha nemcsak a jelnyelvet ismeri) kevésbé szorul rá a környezetére, mint a vak ember, egyedül, önállóan el tud menni ismeretlen helyekre, utazgatni, uszodába, horgászni, bárhova. Bármilyen tevékenységet, hobbit űzhet, amihez látás kell, de hallás nem feltétlenül.

Szájról olvasást is megtanulhatja, míg én nem tudok az alapján sem korrigálni amit nem hallottam....


Természetesen mindenkinek a maga baja a legnagyobb és az lenne jó, ha mindenki egészséges lenne.

2018. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vakként azt mondom jobb a vakság mint a süketség.

Az ok, hogy több szitu van, ahol segítségre van szükségem, mert süketen el tudok menni úszni, kirándulni, nyaralni...viszont magányos élet lehet. Vakon miközben netezek, hallgatom a tv-t, beszélgetek a férjemmel, és minden más neszt, hangot, tehát eseményt is észreveszek. Míg süketen egy dologra tudnék figyelni, mivel ugye szájról kellene olvasni, hogy értsem amit figyelek.

Vakon pedig megtanul az ember egyedül is közlekedni, és az utcán, boltban...tud kommunikálni bárkivel. Ha más nem, legalább tudja figyelni mások beszélgetését. Tehát lehet, hogy több segítség kell, de nem annyira magányos életet ad.

2018. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
65%
Látássérültnek sokkal rosszabb lenni, ugyanis az a baj, hogy manapság már mindent úgy alakítanak ki, úgy gyártanak, hogy látás kell hozzá. Ha tanulni akarsz, akkor látás kell hozzá, ha át akarsz menni az úton, látás kell hozzá, és nem beszélve arról, hogy minden forma, alak, szín csak akkor válik reálissá, ha látod is.
2018. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6, ötöske vagyok. Tanulni vakon is lehet, az úton átmenni vakon is lehet...nagyon rossz példákat hoztál fel...

Jó, színekkel kétségtelen semmit nem tud kezdeni egy született vak, meg egy épületet sem tud elképzelni, magasság, távolság...formáját esetleg lemodellezve.

2018. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#7:Oké, rendben, persze lehet mindent megoldani látássérültként is, vakként is, de nekem a barátnőm látássérült, alig lát, tudom ezek mekkora gondot jelentenek, bár itt megint az jön a képbe, hogy ahhoz képest, akinek nincs ilyen problémája. Csak azt akartam kihozni ebből, hogy akármit kialakítunk, annál sosem vesszük figyelembe a hátrányos helyzetűeket, de az is lehet, hogy mi tesszük azzá őket.
2018. júl. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok.

Ebben viszont teljesen igazad van.

2018. júl. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
A látás ezerszer jobban beteszi a kaput, a hallás hiánya korántsem akkora tragédia, lehet vezetni, egyedül közlekedni, millió technikai dolgot használni, a retek interneten szexképeket is nézegetni, de ezt az aki elszenvedi nem így érzi. Számára a hallás elvesztése, vagy csak a hallókészülék viselése csapás. s még nem is beszéltünk arról, hogy más baja is lehet.
2018. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!