Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire számithatok pajzsmirigy...

Mire számithatok pajzsmirigy műtétkor és utána?

Figyelt kérdés
22éves nő vagyok 4éve kezelnek pajmirigy megnagyobodással(tulmüködik)Januárba fognak müteni állitolag az egészet kiveszik....ez nagyon fog fájni?utána örökre kell szednem gyogyszert?milyen az ha valaki elaltatnak(engem sose mütötek még)kérlek segitsetek...8hónapos kisfiú anyukája
2007. nov. 30. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is pajzsmirigy-túlműködéses vagyok, másfél éve. Engem nem műtöttek, de van olyan ismerősöm (ő is fiatal lány) akit megoperáltak. Azt mondta, hogy az egészet nem vették ki neki és nem is vehetik- erre kérdezz azért rá az orvosnál!! Őt azért operálták, mert gyereket szeretne és azt mondták, hogy a túlműködésre szedett gyógyszere mellett ne essen teherbe, de a hormonpótló gyógyszer mellett lehet. (Érdekes, hogy Te emellett vállalhattál gyermeket- remélem mninden rendben van vele!!!) Azt mondta, hogy a műtét után 2 vagy 3 hónapig nem tudott dolgozni. Azóta teljesen jól van, bár most a pmirigye alulműködik- állítólag ez jellemző műtét után, így élete végéig kell hormonpótló gyógyszert szednie. Ha sikerül beállítani a megfelelő adagot, akkor nem lesz vele gond- de azt szedni kell. Ő állítja, hogy mindenképpen érdemes megműttetni. Gondolom az esztétika is számít :) : Semmi nem látszik a nyakán. Egy nagyon vékony vonal (vízszintesen) amit csak akkor lehet észrevenni, ha valaki tudja, hogy ott egy heget kell keresni.

Lenne Hozzád 1-2 kérdésem, légyszi írj nekem egy mailt a judit7@freemail.hu- ra...!! Tapasztalatokra lennék kíváncsi... én is szeretnék majd babát. Előre is köszi!!

2007. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom... Maga a műtét természetesen nem fáj. Az altatás nem kellemetlen. Valószínű altatógázt kell belélegezni és attól pillanatok alatt el lehet aludni, még inkább kellemes bódulat is pár másodpercig. Az infúziós altatásnál csak a tűszúrást érezni. Altatás után eltart egy pár óráig, amíg magához tér az ember, ez azért furcsa, kábultság és olyan "hol vagyok?"-érzés, de teljesen elmúlik. A pajzsmirigy-műtét után lehet nyelési nehézségés, nyaktáji fájdalom egy rövid ideig. Általában 3-5 nap kórházi tartózkodást jelent. Később nem feltétlenül kell gyógyszert szedni, kálciumot javasolhatnak esetleg. Minden további részletért kérdezd az orvost, készséggel válaszolni fog. Jobbulást!
2007. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!