Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék szervdonor?

Hogyan lehetnék szervdonor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, elég morbid dolog ilyeneken gondolkodni, de néhány napja úgy döntöttem, hogy ha esetleg történne velem egy baleset vagy bármi hasonló, és az életembe kerülne, akkor szeretném ha legalább mások életét megmenthetném a szerveim felajánlásával. Fogalmam sincs, hogy hol kell ilyesmit kezdeményezni, próbáltam már utána járni de nem nem tudtam meg semmi használható infót.

Aki esetleg többet tud, megköszönöm ha megosztja velem.

19L (nincs káros szenvedélyem/függőségem, nem vagyok túlsúlyos sem és egy mitralis prolapszuson kívül semmilyen egészségügyi problémám nincsen)


2018. jún. 13. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem morbid.

De egészségesnek kell ahhóz lennie.

1,háziorvos,

2,kivizsgálások

A többi ügymenetet nem tudom.

Donor listára tehetik és szervdonor engedélyt ír alá....

2018. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Magyarországon bárkinek felhasználhatják a szerveit, amennyiben azok alkalmasak, aki életében nem tett ezt megtiltó nyilatkozatot és a halála után a hozzátartozói nem tiltakoznak ellene.
2018. jún. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!