Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szégyen az ha az ember pszicho...

Szégyen az ha az ember pszichológus akar menni?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és egy hete egy-két dolog megviselt és nem tudom hogy mi a bajom,szüleimnek nem szeretném elmondani mert nekem az nagyon kínos lenne,nagyon ritkán sírok úgy igazán,nem vagyok sírós típus de most úgy érzem,nagyon jól esne csak nem tudom kisírni magam.A háziorvosom azt mondta vitaminhiányom van de szerintem ez nem igaz.Félek ha elmondom szüleimnek hogy szeretnék pszichológushoz járni akkor bolondnak fognak nézni. :(
2018. jún. 16. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szégyen? Ha valaki észleli, hogy baj van és segítséget kér, az szerintem díjazandó, nem elítélendő. És szerintem ezt a szüleid is meg fogják érteni.
2018. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha eltört a lábad, fáj a fogad, eperohamod van, stb., akkor szégyen elmenni szakorvoshoz?


Ez ugyanaz a kategória. Ettöl függetlenül a vitaminhiánnyal is foglalkoznék, mert van, ami kimondottan depressziós tüneteket okoz, de egy jó pszichológus ettöm függetlenül is hasznos lehet.

2018. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne szégyen?!

Amúgy ön dönt,mem mi a neten,de nem is a környezete!

2018. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ebben nincs semmi szégyen!

Mikor fogják fel végre, hogy terapeutához/pszichológushoz/pszichiáterhez, nem csak a nagyon beteg emberek járnak?


Ők csak segítenek neked, hogy kibeszéld megad, vagy bármilyen más probléma (pl. gyász) feldolgozásában!


Nyugodtan menj el! Hidd el, sokkal jobban fogod utána magad érezni, illetve segíteni fog!:)

(Persze, ha magánhoz mész, TB-sel volt már szerencsém találkozni, arról inkább hadd ne kelljen nyilatkoznom..)

2018. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kazah nép nagy fehér gyermeke menni pszichológus, ami lenni nem szégyen, sőt..!
2018. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyen. Én is pszichológushoz fordultam, amikor már a családom segítségével és egyedül se sikerült túllépnem néhány dolgon. Sokkal jobb lesz utána.
2018. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nekem csak barát kapcsolati problémáim vannak,ez ennyire súlyos is lehet?Esküszöm most úgy érzem magam mintha meg lennék bolondulva,utánaolvastam az interneten és olyan tüneteim vannak amik depresszióra utalnak,de azt nem tudom megérteni hogy ez hogy lehetséges ha nincs kiváltó oka.Voltam egy hete egy kirandulason szombat este ittam,epp hogy jol erezzem magam,vasarnap reggel felkeltem olyan 8 fele aztán 12-ig jól voltam és aztán égszakadás volt nálam mert rám tört egy kedvtelenség,fejfájás,szomorúság,fáradt látás és ez már egy hete tart nálam az orvosok meg vitamin hiányra gyanakodnak,most szedem a vitaminokat de szinte semmi jobbulást nem érzek magamon.
2018. jún. 16. 13:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Valaki valami javaslat/tanács?
2018. jún. 16. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a vitaminhiáyn is közrejátszik, de szerintem egy pszichológus nem árt :D
2018. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!