Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomásra milyen...

Magas vérnyomásra milyen alternativ gyógymódok vannak? Kinek mi segitett levinni doki nélkül? 135-155/80 a vérnyomásom általában.38/F feszült is vagyok.

Figyelt kérdés
elég sok nehézséget okoz a magas vérnyomásom. Azon felül ,hogy kárt tesz a testemben,még esztétikailag is gondot okoz az arcomon. kékül a szemem alja,eres a szemem,fáradtnak látszom,stb. Van valami tápkieg. ami segit levinni? Esetleg valami jó feszkó oldó? és kb. mennyi idő után érzek változást?
2018. jún. 16. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Citromfű tea feszültségre jó, és napi egy csésze galagonya virágzó ágvég tea reggel éhgyomorra, persze azért orvossal is egyeztetni kellene, mert ha már 155 is szokott lenni, akkor nem ártana egy kivizsgálás sem és talán gyógyszer is kell.
2018. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
egyébként ha lezuhanyzom akkor egész jo lesz utána a közérzetem. De sajnos csal 20-30 percig,mert utána megint kékül a szemem alja és pirul az arcom.
2018. jún. 16. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszer miért nem jók?


Egyébként tilos a dohányzás (passzív is), minimalizálni kell a sóbevitelt, egészséges súlyra/testzsírra kell fogyni, mozogni kell stb. Zöld tea vérnyomáscsökkentő.


Természetesen kezelőorvosi kontroll kell hozzá.

2018. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp keress fel egy orvost, a magas vérnyomásból nagy bajok lehetnek, pl trombózis, stroke, szívinfarktus. Só- és zsírszegény diétát fog javasolni a gyógyszer mellett, és minél kevesebb alkohol fogyasztását.
2018. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!