Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegségből van ki út?

Pánikbetegségből van ki út?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 éve szenvedek pánikbetegségben.

2 éve fajultak el a dolgok. Nem nagyon tudok autóban sem semmilyen tömegközlekedésen utazni,rosszul vagyok ha már csak 20 km-re is távol kell menni az otthontól. Folyton szorongok :(

Tünetek:

- Ájulás érzet

- Menekülés

- Megőrüles

- nehéz levegő vétel

- Gyors szív Verés

Van olyan aki már ki gyógyult ?

Hogyan tovább?

Pszhilogusnal voltam semmit nem ért.



2018. jún. 22. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Van valami ötleted, hogy mitől alakukt ki?
2018. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát pl a Vihar:

Egyszer bele csapott a házban.

Másra nem nagyon tudok mit mondani :/

2018. jún. 22. 10:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, ki lehet gyógyulni belőle. Én is kigyógyultam. Nem pszichológushoz kell menni, hanem pszichiáterhez. Különben fura a dolog, mert pánikbetegséget nem szoktak kapni egy villámcsapás látványától. Egyébként vannak jó módszerek, amiket ha begyakorolsz, a nagyobb kellemetlenséget elkerülheted.
2018. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából szerintem maga a hangtól pánikolok be.

Ma hajnalba is végig remegtem.

2018. jún. 22. 10:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma ismét lesz Zivatar már most nagyon félek.
2018. jún. 28. 07:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem a villámcsapástól alakult ki. Valószínűleg ez csak egy fóbia, hogy félsz a vihartól, villámcsapástól az ominózus eset óta. Ha a pánikbetegség csak úgy a semmitől alakult ki, akkor lehet hogy örökölted. Nincs esetleg a családodban pánikbeteg?
2018. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van egy pár pánikbeteg meg a családba
2018. júl. 19. 09:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Valójában mindig van valami ok ami először szorongást később pánikrohamot válthat ki,csak kicsit mélyebbre kell ásni,át kell gondolni hogy mi lehet, mert később már bármi kis jelentéktelen dolog is pánikot okozhat pl egyszerű teltségérzés vagy bezártságérzés is. Relaxálj és légy mindig nagyon tudatos, akkor hamarabb múlik vagy meg is előzhető.
2018. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

27 éves nő vagyok, és a szó klasszikus értelmében nem vagyok pánikbeteg, de mégis az vagyok, csak nincs halálfélelmem ellenben nagyon rosszul tudok lenni. Régebben kihívtam volna a mentőt (sose kellett még szerencsére), de el tudom dönteni, hogy mikor van igazán baj és mikor csak a szorongásos rosszullétek. Én inkább erős szorongásnak mondanám a magamét, párosul hozzá jó néhány fóbia is. Szakembernél ugyan nem voltam (nagyon időszerű lenne), mert ha mennék is, magánba mennék. Pénzért talán jobban tudnak az emberrel foglalkozni (talán), de még az anyagiak nincsenek megteremtve ehhez sajnos.


A sima teltségérzéssel nagyon együtt tudok érteni, nekem pl az mindig kivált rosszullétet. Az is, ha úgy érzem megakad a torkomon egy falat étel, vagy pl ha egy kanál leves nem akar úgy lemenni a torkomon. Nagyon rossz szokásom, hogy a rágózás nyugtat engem, továbbá csipkedem magam - ami egy rakat kék-zöld-lila foltokat eredményez és még horzsolásnak is tűnik, de mára igyekszem legalább ezt leadni - nem mindig sikerül. Azért csipkedem magam, mert arra a fájdalomra "próbálok" figyelni és nem a szorongásos rosszullétre.


A buszozás nálam nagyon kiváltja a szorongást. A saját kocsi csak egy fokkal jobb. De ha mégis megerőszakolom magam, akkor kisebb rosszullét mellett akár buszon is tudok utazni - sokszor nincs más választásom, a leszállás előtt mindig jobban érzem magam. Csak nagyon fáradt vagyok agyilag és fizikailag is.


De úgy ámblok minden kiváltja nálam, de főleg más emberekkel való interakciónál. Első benyomás, ne dadogjak, ne essek el, ne menjek neki valaminek, ne ejtsek el valamit akár törékeny akár nem, ne éreztessem, hogy valamit elsőre nem értek meg és hülyének néznek, minden ami ahhoz kötődik, hogy az embereknek véleményük lehet rólam akár jó akár rossz. Most hogy belegondolok nekem a legnagyobb faktor az egészben a megfelelési kényszer, a mindenkinek való megfelelés és a maximalitás - ami bizony az esetek többségében sajnos nem sikerül pont a szorongás miatt.


Fárasztó ez a szorongásos dolog amúgy. Mindig pörög az agyam. Múltbéli eseményeken, a jövőbe, de sose a jelenbe. Nem tudok ellazulni. Egy sima kutyasétáltatás alkalmával is csak pörög az agyam. És ez lefáraszt.


Nem túl rég pl véradáskor lettem nagyon rosszul. Félbe is kellett hagyni a dolgot. Egy ideig biztosan nem próbálom meg - jó sokáig, amíg meg nem tudom oldani a szorongást.


Van kiút, csak szakember kell hozzá és nagyon rögös az út. Én a meditációnak fogok nekikezdeni - megszüntetni szerintem nem szünteti meg, de biztosan hatásos lesz. És ha már egy kicsikét is segít, főnyereménnyel ér fel.


Kedves kérdező, nagyon sok erőt kívánok neked a pánikbetegséged, fóbiáid, szorongásaid legyőzéséhez! Teljes mértékben átérzem a helyzetedet.

2018. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!