Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éveken át tartó krízis helyzet...

Éveken át tartó krízis helyzet, szorongás, betegség felismerése után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Elég összetett dolog, amibe kerültem most és nem tudom, hogy hogyan tovább.

Mindigis szorongó típus voltam. Bár mindig jókedvű, mert a dolgokat, mint a csikket elnyomtam magamban.

Sosem értettem, mi lehet a szorongásom oka, de most végre ráleltem egy-két írásra és magamra ismertem. Ez pedig a krízis helyzet.

A legdurvább szakasz az volt, amikor várandós lettem, amire már nagyon rég vártam. De nem dolgozhattam terhesen. Ebből az "élethelyzet változástól" daganatom is lett, amiből kikezeltek. Most itthon vagyok még a gyerkőccel, pszichológuahoz járok, de kevésnek érzem.

A problémám leginkább az az ezzel az állapottal, hogy a kapcsolatom rámehet, mert bennem van ez a szabadság vágy, de szeretem a páromat, semmi pénzért nem hagynám el, de mégis hajt a gondolat, hogy úgymond mint egy ku*va ezzel is meg azzal is együtt legyek, és ezen csak a még megmaradt önkontrollom tud segíteni, de mégis szenvedek ettől. Ebből szeretnék kikerülni valahogy még mielőtt olyat teszek meggondolatlanul, amit később megbánok.

Ez mögött valszeg hatalmas önbizalom hiány áll, mert a kemóktól kihullott a hajam, szemöldököm, vékony vagyok megint,parókát hordok.

De jó érzés, hogy vannak pasik, akiknek kellenék. Mert beszélgetni ilyenekről szoktam, és már úgyérzem ezzel is átléptem egy bizonyos határt. De jelenleg ezek az "udvarlások" adnak nekem napi szinten erőt ahhoz, hogy nem vagyok egy bányarém :)

Erőt a lányom is ad rengeteget, de önbizalmat csak a pasiktól kapok.

Nem tudom, volt e már valaki hasonló helyzetben, de nagyon kívácsi lennék, hogy ki mit gondol erről, tanácsokat várok, mert egy 7éve jól működő kapcsolatomat nem akarom eldobni egy ilyen zavar miatt.

Azt ne írjátok, hogy ha szeretném a párom, akkor nem lenne ez így, mert 1000% ban biztos vagyok benne, hogy szeretem és mellette van a helyünk, még akkor is, ha sokat vitázunk, ami jórészt annak köszönhető, hogy az indulataimat sem tudom helyén kezelni.

Ja még annyi, hogy ezek a pasik mint társ nem kellenének, tehát nem egy ilyen féle vonzalomról van szó, hanem csak szex.

Viszont, mióta.erre rádöbbentem, és a kezeléseknek is vége, párommal is többet szexelünk, és nagyon jókat, mint régen, az elején. Talán ezek a szabadossági érzések így nyilvánulnak meg, vagy nem tudom.


2018. jún. 22. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, nehéz gyerekkorod volt. De sikeresen kilábaltál ebből, ennek ellenére nemrég rájöttél, mi a szorongásod oka. Elmondtad ezt a pszichológusodnak? Az elmúlt időszakban nehézségeid voltak: gyerekszülés, betegség - de sikeresen megküzdöttél vele, újból egészséges vagy. Otthon vagy a babával. Felszabadultál, meggyógyultál, és egyre inkább vonzónak érzed magad. Egyre jobb a szex is... Csak nincs társaságod, így aztán barátkozol, ismerkedsz, ezek a férfiak meg a szexre hajtanak! Ne hagyd magad!
2018. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi, de nem érzem magamat vonzónak. Valahányszor tükörbe nézek nem azt látom, akit szeretnék. De mikor ezek a fiúk írnak, akkor azt érzem, hogy kit érdekel a külső, belül kedvelnek.

Bár gyógyult vagyok, a szorongások megmaradtak ugyanúgy. Félek, hogy visszajön a betegség, hogy nem állom meg a helyemet, mint anya, hogy páromnak nem vagyok elég jó. De ezek csak pillanatnyi gondolatok, most épp tudom, hogy ez nem így van.

Anyagiak miatt is mindig szorongok, pedig párom egész jól keres, de mégis mindig csúszunk az albérlettel, engem a behajtó ia fenyeget, meg őt is.

Beszéltem erről a pszichológussal, bár ez a szabadosság dolog még nem került elő, mert csak a "terápia" után jöttem rá, de következő alkalomnál mondom neki mindenképpen.

Az is baj, hogy ha tényleg csak sexre kellek a másiknak, az sem érdekel, mert én sem akarok többet. Vagyis nem is akarom a sexet sem megtenni, de mégis hajt a gondolat. Talán.az is szerepet játszik, hogy 26 év alatt páromon kívűl 3 férfival volt úgy dolgom. De azt is tudom, hogy csak más van a végén. Talán nem is a sex ami hajt, hanem az odáig vezető út, hogy titkosan, meg a kivitelezés. Lehet, ha el is indulnék, sex előtt azt mondanám, nem akarom. Annyira rossz ez az egész... :/

2018. jún. 22. 11:46
 3/4 anonim válasza:
Önmagad sem tudod,hogy mit akarsz.Én ezt vettem ki a soraidból.És kifejezni sem tudod magadat,mert ide oda csaponganak a mondataid...Se kérdőjel,se felkiáltójel ,szerintem felejtsd el a kérdésedet mert ez egy összeszedetlen kérdés.
2018. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Nők Lapja Psziché 2018 IX. évf. 4. számában Karafiáth Orsolya nagyon jó cikket írt a chatelésről, az a címe: Ez még nem kapcsolat! - hasonló érzésekről írnak benne, mint te fönt.
2018. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!