Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes elmenni endokrinológus...

Érdemes elmenni endokrinológushoz, ha szerintem a bőröm állapota, valamint sok minden más is valószínűleg belső problémák (hormonok) miatt van?

Figyelt kérdés

Arcomra a kenceficék semmit sem használnak, de van más is, pl. a levertség, depresszió, alacsony libidó, az hogy nincs rajtam egy deka izom sem férfi létemre (pedig sportoltam) és zsír sem (nincs étvágyam sem) szerintem valami belső problémára vezethető vissza.

A kérdésem még az lenne, hogy kell-e beutaló, az orvos milyen vizsgálatot csinál, mennyibe kerül egy hormonvizsgálat, valamint hogy tapasztalható lesz-e valami javulás, ha szedek olyan gyógyszereket, amiket felír.



2018. jún. 25. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, menj el az endokrinológusodhoz. Ennyi panasszal tutira kezelni fognak.
2018. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A háziorvos beutalhat hozzá és ha igen, akkor ha az endokrinológus azt mondja, hogy menjek vérvételre, az nem ingyenes lesz, vagy ugyanúgy fizetnem kell, mint ha az orvos be se utalt volna rá? Mert ha ugyanannyiba kerül a hormonvizsgálat, akkor jobb lenne már az orvoshoz is a vérvétel eredményével menni nem? Legalább megspórolnék egy találkozót is.
2018. jún. 25. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:

A labor nem fizetős, akár a házi orvos, akár az endokrinológus kér bizonyos vizsgálatokat.

Viszont ők csak alapokat szoktak kérni, továbbiakat csak akkor, ha az alapok indokolják azt.

Amiket leírtál, az lehet stressztől is, vagy mellékvesekéreg-hormon/pajzsmirigy/egy csomó más.

Ja, és az endóra a házi orvos írja a beutalót. Szóval őt látogasd meg első körben.

2018. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Alapommal nincs semmi baj, de attól a hormonokkal lehet nem? Én arra is kíváncsi vagyok. Igen stresszes is vagyok évek óta, kamaszkorom óta, amikor pont hormonváltozások vannak.
2018. jún. 25. 23:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Minden azóta szar amióta kamasz lettem, 11-12-évesen, már nem vagyok kamasz, de még mindig nem vagyok normális.
2018. jún. 25. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban a stresszt kellene kezelned, orvosi vizsgálatoktól függetlenül is. B-vitamin, magnézium, citromfűtea, levendula, relaxáció vagy valami hasonló, rendszeres sport - mindez így együtt.


Kérj beutalót az endokrinológiára mindenképp, ha szerencséd van, alaposan ki fognak vizsgálni.

Viszont rengetegféle hormon létezik, és ezek vizsgálata drága, szóval biztos, hogy nem fogják az összeset megnézni.

Pajzsmiriggyel kapcsolatban meg csak a TSH-t szokták (10 dokiból 9), és ha az jó, akkor a többi hormont meg az ellenanyagokat nem; pedig utóbbiak már évekkel hamarabb jelzik a betegséget, szóval itt szemléletváltásra lenne szükség, de egy felmérés alapján a hagyományos orvoslás átlag 17 évvel van lemaradva az újabb kutatási eredményektől. :(

Szóval ha "kiderül", hogy a vizsgált hormonjaiddal minden rendben, akkor sajnos csak privátban tudod ellenőriztetni a többit.

De először tényleg érdemes megfutni a TB-s kört, annyival is előrébb vagy.

2018. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kortizol hiány is lehet a háttérben azt olvastam és az a mellékvesével függ össze. Állandóan stresszben élek, nem hiába vagyok kényszerbeteg, valami nincs rendben. Remélem tudnak teljes hormonvizsgálatot biztosítani, magándokihoz fogok menni.
2018. jún. 26. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!