Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzasztóan fáj a mellkasom!...

Cjspiler kérdése:

Borzasztóan fáj a mellkasom! MIÉRT FÁJ ENNYIRE?

Figyelt kérdés
Sziasztok 23-éves fiú vagyok ! Már 2 alkalommal voltam sürgősségin, azzal a panasszal hogy nagyon fáj a mellkasom a baloldalt. Olyan mintha a szivem fájna (égő szuró , nyilaló féjdalmat) , és a szegycsontom-nál is nagyon fáj ez naponta többször történik, több mint 2-hete ,, a hátam közepén is érzem ezt a fájdalmat és ott is eléggé sürüen, alig kapok levegőt , csináltak 1 ekg-t és tüdőr röntgent . és vérvételt .. ezek alapján nem vagyok beteg de nem tudom már miért csinálja ezt . semmi mást nem csináltak nem tudom miért van ez velem, de egyszerüen már kezdek aggódni és félni ,, néha ver a viz szédülök, és erzem hogy be dobban 1 nagyot a szivem és azt is hogy kihagy ,, és 1x lassú 1x gyors .. 1x nagyon erősen ver 1x nagyon gyengén, nagyon fájdalmasak egyre erősebbek és 1-re sürüebbek , nem tudja valaki mi lehet a bajom ? ORVOSOK ??
2018. jún. 27. 21:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
azt mellé teszem hogy kb.2-3 éve éreztem hogy néha fájt . de el is múlt ! havonta 1x2 pár másodpercre , de mindenki azt mondta azért mert ez korral jár.
2018. jún. 27. 21:46
 2/11 anonim ***** válasza:

Pánikroham. Pszichiáter .... pszichológus. Nekem is így kezdődött. Én is voltam EKG-n. Semmi. Mióta pszichológushoz járok, nem volt ilyen panaszom, persze ez nem olyan, hogy egyszer elmúlik és kész. Küzdeni kell vele.


(A szíved nem is tud fájni)

2018. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
egyfolytában pánik rohamom van ?
2018. jún. 27. 21:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Vagy szorongás, vagy szívritmuszavar. Egyszeri EKG mérés az utóbbit nem mutatja ki, az előbbit meg egyáltalán nem.

Kapásból kérnék egy alapos kardiológiai kivizsgálást, akár befekvéssel is. Ha a szív problémákat kizárták, akkor el lehet indulni a szorongás nyomon. A szív valóban nem tud fájni, de pl az infarktus az nagyon.

2018. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Terheléses EKG-t csináltak?

24 órás Holter volt rajtad?


Egyébként az emésztésed rendben van? nincs gyomorsavad? nem ég a gyomrod? nem puffadsz?


A rossz emésztés ki tud hatni a bolygóidegre, az meg ki tud hatni a szívre :)


Régen nekem is sok extrasystolém volt.

Mai napig van, de csak akkor amikor böfögnöm kell és a böfögés nyomja a gyomorszájamat.


De régebben voltak durva ingerképzési zavaraim!

Egy hirtelen lehajolástól éreztem egy becsípődést a gyomromban majd elkezdett verni a szívem 160-180-al és elgyengültem, le kellett feküdnöm + valsava manővert csinálnom.

2018. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szívinfarktus jelei ezek nem ?
2018. jún. 27. 22:16
 7/11 A kérdező kommentje:
nem tudom de ezek előtt volt mikor reggel savat hánytam nagyon ritkán , de mikor sok szénsavasat iszok .. cigitől is néha öklendezem , nem volt olyan se eröltetett ekg. se 24 órás
2018. jún. 27. 22:18
 8/11 A kérdező kommentje:
terheléses .. ekg,
2018. jún. 27. 22:19
 9/11 A kérdező kommentje:
néha szokott égni ,, hát nem tudom hogy rendben van e van olyan nap hogy 2x3 kell menni nagy wc.re
2018. jún. 27. 22:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó tanácsokat kaptál. Szerintem feltétlen egy szív ultrahang, Holter vizsgálat az kellene. Kardiológus tudja megcsináltatni. A gyomorsav valóban tud meglepő dolgokat produkálni. Még ritmuszavarnak tűnő érzés is lehet. Próbálj meg első körben protonpumpa gátlót bevenni. Ez szinte egy-két nap alatt hat. Ha erre enyhülnek a tüneteid, akkor gasztroenterológiára kell kérni a beutalót.
2018. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!