Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lesz ha beszedtem olyan...

Mi lesz ha beszedtem olyan vérnyomáscsökkentőt, amit tegnap betiltottak?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy több vérnyomáscsökkentőt és egyéb más gyógyszereket is a tegnapi nappal betiltottak és nem szabad beszedni.
2018. jún. 30. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Eddig is azt szedte.

Baromság az egêsz

2018. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor miért vonták be? Nem írják, csak azt hogy ne szedjük be.
2018. jún. 30. 08:24
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Sokan vannak, többek között én is, akik minden gyógyszert méregként tartanak. Ha ilyen ember irományát olvasod, akkor semmilyen gyógyszert nem fogsz szedni. A vérnyomáscsökkentő az patkányméreg. A patkánynál belső vérzéseket okoz, amibe belepusztul.
2018. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy betiltanak egy gyógyszert az nem azon múlik, hogy milyen hatással van az emberi szervezetre. Inkább valami politikai háttere van a dolognak!
2018. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én sem szeretem a gyógyszereket, ezen kívül nem is szedek semmit soha, de ha ezt nem szedem, akkor agyvérzést is kaphatok, vagy infarktust. Belső vérzésről még nem hallottam, most jól rám ijesztettél, lehet hétfőtől gyógyteával próbálkozom.
2018. jún. 30. 13:32
 6/12 A kérdező kommentje:
Politikai háttér? Csak nem ír olyat az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet, hogy ne szedjük be ezeket a gyógyszereket, ha nincs velük valami gond.
2018. jún. 30. 13:35
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Mivel gyógyszer, ezért méreg is! Kisgyermekek elöl elzárandó! Lehet nem azért tiltották be, hanem mert valamelyik túliskolázott rosszul fordította le a gyógyszerről írt véleményt. Ezt értettem "politikai háttér" alatt. Ilyenre van néhány példám, mint a szalicil - nátrium benzoát története, de ez senkit nem érdekel. Mindenki fújja a sok média általi baromságot.
2018. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiltották be, csak bizonyos gyártási tételeknek a forgalmazásást felfüggesztették, mert hiba került a gyártási folyamatba, amit még a forgalomba hozatal előtt felismertek. A hibás gyógyszerből nem került eladásra, már eladott gyógyszert nem hívtak vissza, úgyhogy ami nálad van, azt nyugodtan be lehet venni.


Amúgy a vérnyomáscsökkentő nem patkányméreg, nem okoz belső vérzést. A véralvadásgátlók közül van amit használnak patkányméregnek (gondolom a 3-as a warfarint keverte a valsartannal), pont azért, mertgátolja a véralvadást. De ha egy embernek trombózishajlama van, neki is nyilván véralvadásgátló kell, persze nem olyan dózisban, amitől a patkány megdöglik. Úgyhogy rémhírterjesztést befejezni.

2018. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Az ijesztett meg, hogy a közleményben az van: Ne szedje be. Sajnos nem sok tájékoztatót olvasni ez ügyben és TV-ben is csak egy helyen beszéltek róla, pedig nagyon sokan szedik ezeket a gyógyszereket.
2018. júl. 1. 06:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Hol olvastad, milyen közleményben? Ha tényleg került volna eladásra olyan gyógyszer, amelyik veszélyes, akkor tele lenne minden sajtóorgánum azzal, hogy visszahívják.
2018. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!