Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan változtassam meg az...

Hogyan változtassam meg az életmódomat?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam azon, hogy mind a testi, mind a lelki egészségem ér annyit számomra, hogy kész legyek megváltozni...

Elegem van a mindennapos hajtásból, és a rosszindulatú, pketykás emberekből, viszont nem igazán találtam olyan hobbit,ami igazán lekötne, ezért elhatároztam, hogy legalább heti kétszer elmennék edzőterembe, esetleg ha időm engedi, akkor elmennék kocogni, viszont az étrendemmel súlyos problémák vannak..

Átlag testalkatú vagyok, de mivel irodai, tehát ülőmunkát végzek, ezért a belsőszerveim is elindultak (szerintem) egy olyan folyamat felé, amit még most kellene megállítanom, mert nem lesz jó vége. Alapjáraton nagyon stresszes életet élek, és több embertől hallottam, hogy bármilyen sport segít levezetni a feszültséget és sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek. Mindenképp megérné változtatnom, de mégis hogyan kezdjek hozzá?



2018. júl. 7. 03:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy hajlamos vagyok a depresszióra, a családban skizofrén és pánikbeteg ember is van, hipochondriám is van és gyakran előtörnek belőlem a csalódottság és kilátástalanság miatt öngyilkos gondolatok, és bevallom, "szeretek" sajnálkozni... Ha én magamban tudom tartani azokat a dolgokat, melyeket elmondtak nekem, akkor mások miért nem tudják az én titkaimat nem kiteregetni? Miért kell mindig kinézni és megvetni az embert ha az semmi rosszat nem követett el? Mélységesen el vagyok keseredve, ezért kérnék segítséget így anonim módon, mert úgy érzem hogy egy hajszál választ el a pszichiátriától...
2018. júl. 7. 04:19
 2/5 anonim ***** válasza:
A sport jó, de lényegében diverzifikálnod kellene a lelki gondjaidat. Célszerű lenne egy terápián is részt venned, hisz ha ilyen háttérrel rendelkezel, akkor a sport csak afféle félmegoldás lenne.
2018. júl. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Milyen terápiára gondolsz? Nem akarom hogy a beteg rokonom miatt engem is annak tituláljanak..
2018. júl. 7. 09:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is hasonló problémáim vannak. A rendszeres kocogás nekem sokat segített, de fontos, hogy olyan sportot válassz, amit szívesen csinálsz és sikerélményed lehet benne. Illetve ha sokat ülsz egyhuzamban, akkor jót tesz, ha mondjuk óránként megcsinálsz néhány guggolást, karkörzést, fejkörzést. Nem nagy erőfeszítés, de rengeteget segít.
2018. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A dolgoknak mindig van egy miértjük, minden ok-okozati viszonyban áll egymással, még akkor is, ha mi azt véletlennek, levegőben lógónak tituláljuk. Így a lelki problémáknak is vannak érzelmi alapjai, amelyek korábbi élményekhez kapcsolódnak.

Ezen folyamat megértése a cél, az érzelmi ráhatások likvidálása.

2018. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!