Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigyemben göbök vannak....

Pajzsmirigyemben göbök vannak. Igy is lehet tetoválásom?

Figyelt kérdés
A pajzsmirigy hormon szintem normális, egyedül az anti tpo szintem volt magas. Ez mennyire kizáró ok egy tetoválás készítettésénél?

2018. júl. 10. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Az "egyedül a magas antiTPO-szint" azt jelenti, hogy _autoimmun betegséged_ van, aminek több oka is lehet (a genetikai hajlam és az emésztőrendszeri probléma a két alap, ehhez jön egy harmadik, pl. vírusfertőzés, stressz, baktérium, de akár egy baleset is kiválthatja, vagy káros anyagok, mint pl. amalgám tömés, penész stb).


A pm és a tetoválás kapcsolatáról még sehol nem olvastam, pedig már több száz oldalnyi szakirodalmon túlvagyok. De érzésre azt mondanám, hogy felejtsd el.

Inkább műveld ki magad ebből a betegségből, amit a hagyományos orvosok gyógyíthatatlannak tartanak (de szerencsére nem az, csak nagyon sok időbe és pénzbe kerül a javulás), és ami közel 300 tünetet tud okozni, ha nem foglalkoznak vele rendesen. Nem mellesleg pár év vagy évtized alatt teljesen elpusztítja a pajzsmirigyet, ezt tudtad?

2018. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem szedsz semmi gyógyszert a pajzsmirigyedre, de mégis magas az anti tpo szint, akkor valószínűleg alapvetően pajzsmirigy túlműködésed van, amit valamilyen autoimmun betegség által kiváltott magas antitestszám kontrollál és így lesz az összes többi szint normális. Mivel nagyon sok ismert és talán még mai napig is sok ismeretlen autoimmun betegség van, amik között számos akad, ami a véralvadást, bőrregenerációt, vese, máj vagy más szervi működést befolyásol még, így elsőnek inkább magát az autoimmunt kéne elkapni a tesztek sokaságával, de akár csak egyel, hogy tudd, mi is a baj.

Sok autoimmun betegség gyógyítható (van, ami gyógyszeresen, van ami műtéttel) és sok tünetmentesíthető, de akad néhány, ami sajnos nem.

A tetoválást akkor nem ajánlott, ha a véralvadásoddal van baj, valamilyen erősebb májbetegséged van, cukorbetegeknél meg óvatosan, mert a vele járó folyamat közben hirtelen is leeshet a vércukor.

Ha teszem azt valami környezeti tényező váltja/váltotta ki az autoimmun betegséged, mondjuk valamilyen fémmérgezés, akkor megeshet, hogy fémallergiád is van (lehet külsőleg tünetmentes allergia is, bár nagyon ritka), és sok tetováló festékben van fém. Érdemes lenne elmenned emiatt egy teljes fémallergia vizsgálatra is.

Nem vagyok a tetoválások ellen, csak ha a bőrbe jutás után okozza a bajt, akkor nagyon kellemetlen és hosszú tortúra, hogy meggyógyuljon, vagy el kell távolítani a bőrt és pótolni. Sajnos egy régi osztálytársammal esett meg, hogy tetováltatás után maga a tetováló festék okozott allergiát nála, legalábbis elsőnek annak tűnt, majd utána bakteriális fertőzésre gyanakodtak, amiből gombás fertőzésre való gyanú lett, majd a végén kiderült, hogy gyakorlatilag van egy autoimmun betegsége, ami megtámadta a bőrét (elsőnek a tetovált területen, majd később máshol is) közel két hónapot volt kórházban és még egy évig járt vele kezelésekre. Végül megúszta, nem lett sem heg, sem más, és végül a sok vizsgálat után megkérdezte az orvosokat, hogy tetováltathat-e és igent mondtak. Azóta is van neki, már jó pár.

Sok autoimmun betegség genetikai eredetű, de van, amit külső, környezeti hatás, vagy valami baktérium, vírus, gomba, parazita tevékenysége, vagy a tevékenységéből adódó másodlagos folyamatok indítanak el.


A szalon tökéletesen tiszta volt, egyszer használatos felszerelésekkel. A vizsgálat során annyi derült ki, hogy volt benne egy baktérium törzs, amit csak hordozott, de őt nem tette beteggé, viszont a másodlagos folyamatok és a tetoválás viszontagságai elindították az autoimmun folyamatot.

Szóval inkább menj biztosra, a tetoválás megvár, elsőnek vizsgáltasd ki, hogy mi a bajod ;) Remélem semmi komoly és akkor belevághatsz! :)

2018. júl. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megyek orvoshoz, most ott tartunk, hogy nem tudjuk pontosan mi bajom :\
2018. júl. 11. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen orvoshoz jársz, hogy nem tudja???

Én sajnos az elmúlt évben már többször tapasztaltam, hogy többet tudok néhány orvosnál erről a betegségről (sajnos nem vicc), de azért diagnosztizálni legalább tudtak...


Még egyszer: a magas antiTPO-szint AUTOIMMUN BETEGSÉGET jelez. Konkrétan a Hashimoto-thyreoditist vagy a Graves-kórt.

Ha nem veszed komolyan, vagy ha elhiszed az orvosnak, hogy nem kell vele foglalkozni, mert úgyis gyógyíthatatlan, akkor egyre súlyosbodni fog, különböző tüneteid lesznek, kialakulhatnak más autoimmun betegségek is, ill. fokozatosan elpusztul a teljes pajzsmirigyed.


Javaslom, hogy keress olyan oldalakat a neten, ahol tényleg értenek ehhez a területhez. Facebookon is van pár, én kifejezetten a Hashimoto-s oldalakat követem, van magyar nyelvű is, ahol sok hasznos infót lehet találni, de van két angol nyelvű, amik sokkal jobbak.

A legjobb, amit ismerek, dr. Izabella Wentz oldala, ő egy amerikai gyógyszerész, aki tizenvalahány évig szenvedett a Hashimoto különböző tüneteitől, de már meggyógyult, és rengeteg kutatást folytatott.


Még egy jó tanács: az alap, hogy szedj napi 200 mcg organikus szelént E- és C-vitaminnal együtt bevéve; ill. napi 2-4.000 NE D-vitamint. Ezek csökkentik a gyulladás szintjét, optimális esetben három hónap alatt a felére.

Vannak még további lehetőségek is, pl. AIP diéta, gluténmentes étkezés, tejmentes étkezés, a betegséget kiváltó okok megkeresése és megszüntetése.

2018. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!