Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, ha valaki...

Mansour kérdése:

Mi lehet az oka, ha valaki nem bírja már az alkoholt?

Figyelt kérdés

Fiatal koromban rendszeresen ittam. Nem sokat, átlagban napi 2-4 dl bort vagy 1-2 üveg sört, de gyakorlatilag minden nap. Néha kicsit többet, de egy üveg bornál, vagy 4 üveg sörnél soha sem többet, mert attól már rosszul éreztem magam. Nagyon sovány voltam, 181 cm és 65 kg. Aztán harminc-egynéhány évesen elkezdtem hízni, kb. 20 kg-ot felszedtem, és ezzel párhuzamosan elkezdtem nem bírni az alkoholt. Fokozatosan ment le az a határ, ahol már fejfájást, nyomottságot éreztem. A végén már pár kortytól is. 1-2 éven belül aztán lement a súlyomból kb. 10 kg, azóta is 75 kg körül vagyok, és az alkohol-tűrő képességem is elkezdett nőni, de csak nagyon lassan. Most már meg tudok inni 1 üveg sört, vagy 2 deci bort úgy, hogy nem feltétlenül fájul meg a fejem tőle. De már nem iszom rendszeresen, van úgy, hogy hetekig semmit.

Jó lenne tudni, mi volt ennek az oka, mennyiben függ össze a hízással és fogyással, vagy valami más tényező is benne van-e.



#alkohol #testsúly #alkohol-tűrőképesség
2018. júl. 10. 10:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!