Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék munkanapokon...

Hogy tudnék munkanapokon pihentetően aludni?

Figyelt kérdés

Mivel tudom, hogy reggel fél négykor kelni kell, nem tudok munkanapokon rendesen aludni. Akármikor fekszem le, kb. fél egyóránként felébredek, és vagy vissza tudok aludni hamar, vagy nem. Heti 5, de van, hogy 6 napon sem alszom pihentetően. Ezért előfordul, hogy az egyetlen szabadnapomat végigalszom.

Az okát tudom, csak azt nem, hogy hogyan szüntessem meg. Az oka az, hogy rettegek attól, hogy elalszom, nem megyek be dolgozni, kirúgnak és mehetek a híd alá. Amíg iskolába jártam, addig is korán kellett kelnem, de nem kellett a kirúgástól félnem, ha elaludtam, bár ez csak egyszer esett meg. Mióta dolgozom, és magamat kell fenntartanom, azóta ez van.

Lehet vele valamit kezdeni?



2018. júl. 11. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy irrealis felelem, szerintem.

Ezt szorongasoldoval lehetne jol kezelni. Nem csak ilyen felelem okozhat alvaszavart, barmi mas is. Vizsgadrukk honapokon at, kisgyermek erkezese (igen nekem volt, h a babam mar ataludta az ejszakat en meg mindig oranknet felkeltem vagy eppen nem birtam alomba merulni)

Szoval ez egy fajta szorongas. Nem hiszem, h altatot kellene iratni mert attol kabult leszel masnap, de pl Frontintol is.

Probald meg a Nervenpfleget vagy magne b6 alom. Mindegyik hatasos. Es allits be egymas utan 3 kulonbozo idopontban ebresztoorat igy tuti h nem fogsz elaludni sem elkesni. Az elsore fel fogsz kelni, a tobbi beresztes csak biztonsagbol legyenek beallitva ez is ad egyfajta nyugodtsagot.

Es probalj meg meditalni magadba beszelni h aludni kell es jol fogok aludni vannak legzestechnikak. Es ne felj nem fognak kirugni. Felnott ertelmes ember ha eleget alszik fel fog tudni kelni masnap.

Ha meg eleve kevesebbet alszol mint ami a tested termeszetes igenye ( nekem 10 ora es pedig felnott no vagyok) akkor szepen korabban lefekszel pl este 7kor. Hidd el fel fogsz tudni kelni.

2018. júl. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

„Ez egy irrealis felelem, szerintem.”

Sajnos nem az. Nem tűrik meg a késést.

Stresszoldó technikákat már használtam. De semmit nem segítettek. Szerintem ezekkel csak magunkat csapjuk be. Nem valódi megoldás, csak terelés.

Vizsgáztam már sokszor életemben, de azok előtt ilyen soha nem volt, mégpedig azért, mert nincs olyan vizsga, amit ne lehetne megismételni.

Itt viszont egy hiba, és vége mindennek.

2018. júl. 13. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Éna következőt csinálom:

Több risztást írok be a telómba pár perc eltéréssel és messze teszem magamtöl a telefont.

Ha halk neked, tedd egy tányérba, akkor hangos lesz, ha rezgőre is állítod. Esetleg veszel egy vekkerórát és azt teszed a tányérba. Mindenképpen több ébresztést állíts be pár perc eltéréssel.

Ha már biztos leszel benne, hogy mindenképpen felébresztenek ezek a riasztások, nyudodtan fogsz aludni és nem fogsz félni attól, hogy elalszol.

Én félorákat is tudok így aludni.

2018. szept. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak hetente egy pihenőnapod van, akkor ott más gond is van, túldolgozod magad. De, ha már három hangos ébresztőt ( telefont, vekkert) beállítottál 3-5 perc eltéréssel és másfél méternél nem közelebb, jól hallható helyen elhelyezted, akkor lefekvés elótt hajints be egy sört, az oldja a feszültséget, nyugtat, altat. (Energiát ad, hizlal)

Fontos, hogy a riasztások hangosak és nehezen leállíthatóak legyenek. Így biztos lehetsz benne, hogy ha nem is az elsőre, de a másodikra felébredsz. (Amúgy idősebb korban elég a sör egy férfinak, mert a vizelési inger is felkelti :). )

2018. szept. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!