Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ecet és ajax keveredéséből...

Ha ecet és ajax keveredéséből keletkezhet mérgező gáz?

Figyelt kérdés
Most elgondolkoztam ezen, mivel a csempét meg mosdókagylót stb 20 %-os ecettel szoktam takarítani, viszont fel mosni meg ajaxal szoktam. Lehet baj belőle ha véletlenül keveredik?
2018. júl. 13. 17:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg nem használja keverve?
2018. júl. 13. 18:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ajaxban is ecet van, vagy alkohol, azzal éri el a tisztítóhatást, és mivel általános tisztítószer, semleges kémhatású. De azért nézd meg mi van a leírásban. Amúgy nem szoktam keverni. Én ecet+mosogató keverékével szoktam a kádat, csempét wc-t és ajaxal a padlót. Ha véletlenül pár csepp összekeveredik szerintem nem lesz semmi, bár direkt nem önteném össze ki tudja milyen adalékanyagok vannak még benne, ami ha nem is maró hatású, de kitudja milyen allergiát válthat ki.
2018. júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
Mérges gázt (klórt) a hipó fejleszt savas közegben. Az Ajaxban a biztonsági adatlapja szerint nincs hipó, úgyhogy elvben biztonságos, de kipróbálhatod összeönteni egy kicsit a kettőből és ha feltűnően elkezd habzani, akkor inkább ne keverd.
2018. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak kíváncsi voltam h lehet e belőle gond, nagyon minimális ecet kerülhetett a padlóra csak. Nem szeretem keverni a dolgokat.
2018. júl. 13. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!