Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idősek otthonába való bejutás?

Idősek otthonába való bejutás?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve próbálkozunk különböző idősek otthonában való bejutásával! Nagymamám egészségi állapota rohamosan romlik. Már mind két szemére megvakult szíve kétszer nagyobb mint egy normális emberé, krónikus asztmája van, és egy rejtéjes rosszúllét is fenyegeti, amit az orvosok nem tudnak megállapítani mitől lehet(remegés, az egész testével, majd ájulás). Van egy fia, aki vele él, de képtelen az ellátására, a gyógyszereit sem képes kiadagolni, mellesleg iszik is. Hogyan tudnám elintézni neki a mihamarabbi bejutását egy otthonba. Szegény már sírva mondja, magunkhoz

nem tudom hozni. Ha megköveztek is, de nem vagyok képes ellátni teljes 100%ban, illetve napi 24órás felügyelet kell mellé, én viszont dolgozom, mert muszáj, hogy éhen ne haljunk. segítenétek mi tévő legyek? Hamarabbi bejutásához egy levelet szeretnék írni az otthonoknak, de nem tudom hogy kezdjek bele.



2018. júl. 16. 06:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmi esélyed egy levéllel.Szerinted hányan vannak ilyen problémával előttetek a várólistán? Ráadásul mivel ennyi féle betegsége van,nem mindegyik hajlandó fogadni. Amit tehettek,beadjátok a szóba jövő intézményekbe a felvételi kérelmeket,majd ideiglenes megoldást kerestek.Az ilyen esetekre találták ki a krónikus illetve ápolási osztályt a kórházakban.Ott érdeklődtetek,hogy bevennék e addig,míg nem lesz hely valamelyik otthonban? Vagy ami még szóba jöhet,a házi ápolás,de azért az költséges. Néhány éve a mamámnak egy évet kellett várnia az elhelyezésre,pedig nálunk minden nő a családban ápolónő,és a mama sem problémás,ezért mindenhol a várólista elejére tették.Szóval ez nem megy egyik napról a másikrs.
2018. júl. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első irta.

A háziorvos utalja be a területileg illetékes kórház krónikus belgyógyászatára, ott lehet x ideig, addig ápolási osztályra be kell adni a jelentkezést. Ott 4-8 hét a várakozási idő. Az ápolásin hat hónapig lehwt, intézményvezető engedélyével egyszer lehet hosszabbitani. Ez alatt el kell kezdeni otthot keresni, de ebben már ott segítenek. Az ápolásin napi térítési dij van, 2500-3500 ft,/nap.

2018. júl. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!