Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az alkoholizmusra...

Szerintetek az alkoholizmusra való hajlam mennyire genetikai eredetű?

Figyelt kérdés

Ha valakinek a szülei középkorúként alkoholizmusba fojtották bánatukat,akkor jó esélye van egy ma még fiatalnak,hogy egyszer belőle is alkoholista lesz?

(Nyilván nem törvényszerű,de nagyobb rá az esély?)


Ti mit gondoltok,akiket ismertek,mennyire jellemző,hogy a gyerekek követik a szülők mintáját?


Itt most nem feltétlen az olyan alkoholistákra gondolok,akik már viszonylag fiatalon annyira függők,hogy kikelni sem tudnak az ágyból,hanem az olyan meg-meg issza típusra?


2018. júl. 17. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fuggösekekre való hajlam , eves , ivas , szerencsejatek , stb

Szerintem szinte mindenkiben megvan

Sokan gyomorszukitö mutet utan alkoholistak lesznek , egyik fuggöseget helyettesitenek egy masikkal

2018. júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a meg-meg issza típus vagyok - és fiatal. Tudok teljesíteni a munkahelyemen, csak a lakótársaim, és a párom hívják fel a figyelmet arra, hogy nem egészen normális, ha bepánikolok attól, hogy nincs otthon alkohol, és elaludni sem tudok nélküle. (és akkor még az egyéb függőségeimről - cigi, koffein, fű, nyugtató, önbántalmazás - szó sem esett).


A szüleim antialkoholisták, épp azért, mert mindkettőjüknek masszívan ivott mindkét szülője. Engem soha nem tiltottak az alkoholtól, de nem is láttam családi mintát arra, hogy inni kellene (nagyszüleim korán meghaltak), a barátaim se nagyivók... Szóval igen, valószínűleg van valami a genetikában, amit a szüleimnél a rossz tapasztalat felülírt.

2018. júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem a szüleim mindketten ilyenek.

Dolgoznak,de amint kizökkenek,depisek lesznek,egyből az italhoz nyúlnak.


Én 30 évesen még sosem voltam részeg sem.Mindig taszított a pia.

Bár az én életem sem valami jó,sőt..


Anyámnak a családja szinte teljesen ilyen.Mindegyik szeret inni.Csak piával képesek elviselni az életet.

2018. júl. 17. 00:53
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
2: Az öröklésben a nagyszülőkre szokás ütni inkább, mint a szülőkre.
2018. júl. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne valami.Anyám sohasem ivott.Apám viszont nagyon,bár őt nem ismertem,abba is halt bele.Mostohaapám is sokat ivott.És én is sokat iszok régóta.Viszont nálam most telt be a pohár,mert végül is ez önpusztítás,veszélyeztetem a munkahelyemet is,ezért nekem csak az segít ha elvonulok,mindenkit kizárok az életemből,saját magamnak csinálok egy önterápiát,csak magammal törődök,ez lesz most nálam pár napig,mert nagyon rossz szokás munka után egyből az italhoz nyúlni.Tudom hogy pár napig rossz lesz,de ismerve magam 1 hétig kell kibírnom,utána napról napra jobb lesz.A sóvárgást le kell küzdeni,saját magamnak kell bizonyítanom.Ha lett volna több eszem fiatal koromban,nem gyújtottam volna rá,meg nem ittam meg volna az első felest,nehéz ezekből kikecmeregni.
2018. júl. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezzel kapcsolatban vannak tudományos eredmények,, ezért kár az utcai járókelőkre hagyni a választ. Hajlam van, de legalább annyit számít a családból hozott viselkedési minta.
2018. júl. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Édesanyám és nővérem alkoholista volt,bátyám és én az újévi pezsgő és nyáron egy izesitett sörön kivűl mást nem fogyasztunk.

Undorodok az alkoholtól.

Még "udvariasságból" se iszok.

2018. júl. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért az ember tudatos lény, nem ösztönös.

Apám alkoholista, igaz, engem sose nevelt. Nem iszom meg az alkoholt, mert úgy döntöttem, nem akarok olyan lenni, mint ő a legkisebb mértékben sem.

2018. júl. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam apai ágon szinte mindenki masszív alkoholista volt. Nagypapám,apám,és apám testvérei mind. Az egyik nagybátyám azt mondta csak azért él még mert előtte halt meg két testvére is a szesz miatt,és ő evvel kapott a sorstól még egy esélyt,hogy nehogy ő is erre a sorsra jusson. Ő már tudja türtőztetni magát. Én nem tudok inni egy kortyot sem,mert azonnal kiüt már fél pohár bor is és elvesztem a kontrollt. Testvéreim se isznak,húgom 30 éves de egy korty bort se ivott még életében sem. Tehát mi nem örököltük apánk jó szokását.
2018. júl. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem genetika, hanem környezeti eredetű. Belőlem a pancser hülye kollegák, az apám és az élet kényszerítette ki. Suliban melóztam, (priviben leírom hogy mit), meleg vagyok, és pont akkor szakítottam a párommal, és nem bírtam volna vodka nélkül ellátni a munkám.

24/F

2018. júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!