Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fordított ozmózis...

Hogyan lehet fordított ozmózis készülékbe 3-8 bar nyomást juttatni a bemenő, tisztíttandó víz (esővíz, kútvíz) megtisztításához?

Figyelt kérdés
Ha a vezetékes "ivóvíz" megtisztítása lenne a cél, ott elvileg megvan a 3 bar nyomás, de olyan helyen tervezek élni, ahol csak eső illetve a kút vize (talajvíz) áll rendelkezésre.

2018. júl. 17. 00:13
 1/5 anonim válasza:
Ne haragudj,hogy megkérdezem ,melyik galaxisból érkeztél, a föld bolygóra? Itt nálunk, a víz ,H2O cseppfolyós állapotban, nagy mennyiségben jelen van.A kútból vödörrel húzható, vagy örvénylapátos szivattyúval szívható ,ha 8 méternél mélyebb a kút tolható,mélykúti szivattyúval,mindegyik típus tudja a 3 bár nyomást.Ha nincs áram ,benzines szivattyú is létezik ,illetve aggregátorral termelhető,áram.Esetleg szélkerékkel is megoldható norton kút elven.Csemegézhetsz,de előbb célszerű lenne utána nézni a dolgoknak,hogy mit is akarsz egyáltalán?
2018. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hali! Köszi a kommentet!

Még viszonylag kezdő vagyok a témában, bocsi ha nagyon elborultnak tűnök. :D


Mindenképpen benzin és áram nélkül kéne megoldani. A szélkerekes megoldás jó lehet.


Én ahogy utánnaolvastam a kutak vize már nem olyan minőségű a talajszennyezés kövrtkeztében. A kútvízbe vannak baktériumok(nagy mennyiségben), vírusok, nehézfémek, szerves anyagok... Én így tudom. A bacik ellen nem vagyok, mert még hasznos is az immunrendszernek, de azért az a mennyiség már átlépi a határt. A fordított ozmózissal ezek mind kiszűrhetőek, illetve minimális baci elvileg még marad is a vízben. Ráadásul a víz fizikai-kémiai tulajdonságai szuperek lehetnek, erről az "éltető víz" címszó alatt utánaolvashatsz ha érdekel. Nekem a lényeg, hogy ne a városi klózott vizet kelljen inni, mert az szép lassan kinyirja az embert... :(


Na de visszatérve a szélkerékre...!

Ha jól gondolom akkor ez a nortonkútelvi szélkerék folyamatosan pumpálná felfelé a vízet (szeles időben) és tegyük fel akkor megvan a 3 bar nyomás. Ezzel egyenesen arányosan viszont a fordított ozmózis készülék is "egyfolytába" dolgozna. Ebben viszont nem vagyok biztos,h jó, mert ha az én illetve az állatok vízigényét nézem, bőven több tisztított víz készül, amit tárolni úgy, hogy minőségbeli romlás ne történjen, elég macerás szerintem. Viszont ha meg lehetne oldani, hogy valamilyen úton módon pl. ~fél olajoshordónyi tisztított víztermelés után nem a készülékbe lenne vezetve a víztöbblet, hanem esetleg egy jó nagy kiásott ~2 méter mély ~50m²-es víztárolóba, akkor az okés lenne szerintem. Szerinted ez megoldható? Illetve kérdés még, hogy hogyan fogok locsolni? :D

2018. júl. 18. 13:57
 3/5 anonim válasza:

Ha szélkerekes megoldáson gondolkozol,nehezebb az ügy,mert akkor tartályt kell tenni magasra,hogy meglegyen a nyomás,mert a norton kút nem tud nyomni.De a membrános igen bár lüktetve

https://www.youtube.com/watch?v=UUJ3o5W-VuE

2018. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
2018. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2018. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!