Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek van tetoválása...

Ha valakinek van tetoválása akkor miért nem adhat vért?

Figyelt kérdés
Mit tesz a szervezettel meg különösebben a vérrel a tetoválás?

2018. júl. 17. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Biztos, hogy egyáltalán nem adhat? Nem csak időintervallumhoz van kötve?


Egyébként az ok az, hogy tetoválótűvel remekül átlehet vinni egyik emberről a másikra a hepatitis B-t, hepatitis C-t, és a HIV-et, tehát a tetováltak potenciálisan fertőzöttek lehetnek.

2018. júl. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
időhöz van kötve. és ha jól tudom a fertőzésveszély miatt. nekem van négy is, mégis adtam vért nem is egyszer.
2018. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1es viszont nagyon hlye, tetoválótűt CSERÉLIK, legalább is ha nem valami alagsorban cigány tetovál neked. nem heroinos tűhasználók vagyunk, és nem, senki nem lesz aidses tőle. jesszus..
2018. júl. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tetoválás elkészítése után 6 hónapig nem lehet vért adni, ahogy a 2-es is írta, fertőzésveszély miatt. Utána nincs semmi akadálya.
2018. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!