Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik valami igénybevehető...

Létezik valami igénybevehető segítség hogy változtassak az életmódomon?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok,és a problémám hogy extrém egészségtelen az életmódom,és egyszerűen önerőböl nem tudok rajta változtatni,akárhányszor próbáltam.


Rengeteget dohányzom/3éve/ össze vissza eszek gyakran piálok,heti többször,hétvégén.nem sportolok semmit.


Ami meglepő hogy egyenlőre a külsőmön semmi nem látszik,még fizikailag egészséges életerős fiatalembernek TŰNÖK,de már sokszor rosszul érzem magam,jelzi a testem hogy nem okés.Fájnak az ízületeim,nagyon gyakran rossz közérzetem van,néha úgy érzem magam főleg ébredés után mintha sokkal idősebb lennék.

A párom nemrég megjegyezte hogy nem lesz jó ez igy mar sokaig,és én is tudom,de se a dohányzásrol se a szorakozasrol nem tudok lemondani hosszu távon önerőböl és nagyon szeretnék változtstni mert nem akarok ilyen korán tönkremenni mikor elöttem az élet.


valaki valami tipp?🙄


2018. júl. 19. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:
20 éves vagy meg kell komolyodni ehhez első sorban . Igaz nehéz lemondani valamiről amit szeretünk de gondolj bele ha már 5 éve dohányzol minimum és ha most leteszed a cigit akkor is csak 20 év mulva fog kitisztulni jobb esetben a tüdőd és talán kisebb lesz annak az esélye hogy rákos leszel de ha még 5 évig dohányzol ez az időtartam 40re nőhet na most te akkor 25 leszel és lassan belegondolsz a pároddal már ha vagytok már olyan szinten hogy gyereket kéne vállalni ha csak akkor teszed le a cigit valószínűleg a két gyereked közül az egyik legálább átéli azt ahogy te a fél életedet át köhögöd addig a szintig míg már te fulladozol és akkor most gondold át hogy ő mit fog érezni akkor , plusz amit a lakásod beszívott füstöt és egyebet az a többiekre is hatással lesz évekig szóval ez jusson eszedbe leszokásként ;)
2018. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem a gyereked jobban fogod szeretni mint a cigit vagy az alkoholt ;)
2018. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!